Po užsikrėtimo simptomai gali pasireikšti praėjus net ir šešioms savaitėms, o naktį požymiai pastebimi dažniau.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pažymi: „Niežų simptomai yra stiprus niežulys, dažnai sustiprėjantis naktį.“
Po kurio laiko ant viso kūno gali atsirasti iškilimų, primenančių vabzdžių įkandimus, taip pat bėrimas ant delnų, pėdų, kulkšnių ir galvos odos.
Niežų simptomai
Tiems, kurių imuninė sistema yra nusilpusi, kyla didesnė rizika susirgti niežais, kurie gali būti „pavojingi gyvybei“.
PSO paaiškina: „Niežų erkutės įsiskverbia į viršutinį odos sluoksnį, kur suaugusi patelė deda kiaušinėlius. Kiaušinėliai išsirita per tris-keturias dienas, o per vieną-dvi savaites iš jų išsivysto suaugusios erkės.
Po keturių-šešių savaičių pacientui išsivysto alerginė reakcija į erkės baltymų ir išmatų buvimą po oda, sukeldama stiprų niežulį ir bėrimą.“
NHS priduria, kad infekciją galima atpažinti pamačius įkandimus vienoje linijoje, o bėrimas dažnai prasideda tarp pirštų, rašo express.co.uk.
Gydymas yra būtinas, tačiau NHS pabrėžia, kad susirgus niežais pagalbą gali suteikti ir vaistininkas. Paprastai patariama naudoti kremus nuo niežų, tačiau prieš juos naudojant būtina atidžiai perskaityti naudojimo instrukcijas.
Baigus gydymą, gali prireikti iki aštuonių savaičių, kol bėrimas išnyks. „Susirgus niežais vienam asmeniui, turi būti gydoma visa šeima, net jei šeimos nariams nepasireiškia simptomai.
Taip pat turėtų būti gydomi visi, su kuriais turėjote lytinių santykių per pastarąsias aštuonias savaites“, – priduria NHS.
Gydant niežus, rekomenduojama visą patalynę skalbti 50 laipsnių ar aukštesnėje temperatūroje, kad žūtų infekcijos sukėlėjai.
Jei niežulys išlieka praėjus keturioms savaitėms po gydymo pabaigos, patariama kreiptis į šeimos gydytoją.