Suriebėjusių kepenų ligą išduoda nestiprus skausmas pilvo viršuje ir silpnumas. Kinijos mokslininkai apžvelgė 5 011 žmonių miego įpročius, iš kurių daugiau nei 1 tūkst. sirgo su medžiagų apykaita susijusia suriebėjusių kepenų liga.
Ištyrė, kaip organizmą veikia prastas miegas
Tyrime nustatyta, kad tie, kurie „prastai miega naktimis“ dažniau sirgo šia liga. Visų pirma, žmonės, kurie ėjo miegoti vėliau, turėjau maždaug 37 proc. didesnę riziką susirgti šia liga, rašo express.co.uk.
Tyrimo metu dalyviai fiksavo savo miego rodiklius. Geru miegu laikytas tas, kuris atitiko šešis sveiko miego įpročius: anksti einama miegoti, naktimis išmiegama 7-8 valandas, jokios nemigos, jokio knarkimo, ribotas dienos miegas arba jo nebuvimas.
Tyrime, kurį atliko Sun Yat-sen universitetas Guagdžou mieste, Kinijoje, padaryta išvada: „Velyvas miegas, knarkimas ir miegas dieną ilgiau nei 30 minučių reikšmingai susijęs su suriebėjusių kepenų liga.“
Mokslininkas, daktaras Yan Liu sakė: „Žmonės, kurie prastai miega naktimis ir ilgai miega dienomis, turi didžiausią riziką susirgti šia liga.“
Kodėl prastas miegas gali sukelti kepenų ligas?
Įrodyta, kad prastas miegas susijęs su suriebėjusių kepenų ligos atsiradimu. „Sleep foundation“ aiškina, kad per trumpas, nekokybiškas miegas gali sukelti hormonų disbalansą. Kai taip atsitinka, skatinamas persivalgymas ir svorio augimas.
Tiksliau, leptinas ir grelinas reguliuoja apetitą. Šie hormonai paveikiami, kad būtų sukeltas alkis, kai negaunate pakankamai miego. Dėl miego problemų organizme taip pat gali išsiskirti mažiau insulino.
Insulinas yra atsakingas už cukraus pašalinimą iš kraujo. Bet kai jo yra mažiau, kraujyje lieka per daug cukraus. Tai padidina riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu, kuri yra glaudžiai susijusi su suriebėjusių kepenų liga.