• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjo pirmosios pasaulyje nešiojamosios dirbtinės širdies, neprikaustančios pacientų prie ligoninės aparatų, bandymai.

REKLAMA
REKLAMA

43 metų amerikietis Charlesas Okeke beveik dvejus metus gyveno ligoninėje prijungtas prie beveik 200 kg sveriančio dirbtinės širdies aparato, pranešė JAV televizijos kanalas CBS.  Kai Charlesui buvo vos 30 metų, jis susirgo išemine širdies liga – kraujo krešulys užkimšo jo širdies kraujagyslę. Jam buvo atlikta širdies transplantacijos operacija, ir kompiuterių konsultantu dirbantis vyras, 3 vaikų tėvas, beveik 10 metų jautėsi gerai.

Tačiau 2008 m. jo organizmas atmetė persodintą širdį, ir nuo to laiko vyras buvo priverstas gyventi ligoninėje, prijungtas prie dirbtinės širdies aparato.

REKLAMA

Pasak CBS, prie šio paciento kraujotakos sistemos buvo prijungta vadinamoji „visiškai dirbtinė širdis“. Kadangi vyras neturi nei abiejų biologinės širdies skilvelių, nei vožtuvų, į jo kūną chirurgai įsiuvo specialius vamzdelius, kuriais dirbtinė širdis varinėja kraują. Toks medicininis aparatas sveria apie 200 kilogramų, tad ligonis po operacijos buvo priverstas gyventi ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Charleso Okeke gyvenimą pakeitė JAV bendrovės „SynCardia“ sukurtas medicininis prietaisas, kurį neseniai aprobavo šalies federalinė Maisto ir vaistų administracija, skelbia CBS. Tai pirmasis pasaulyje nešiojamasis dirbtinės širdies aparatas, sveriantis vos 7 kilogramus. Jį galima nešiotis specialioje kuprinėje ar ant peties užsimestoje rankinėje. Energiją „Freedom Driver“ pavadintam aparatui tiekia dvi baterijos, kurias galima įkrauti arba iš stacionaraus elektros tinklo, arba prijungus prie automobilio akumuliatoriaus. Nedideliame aparato ekrane rodoma informacija apie svarbiausius širdies veiklos parametrus, įskaitant pulsą, širdies kamerų užpildymo lygį ir per minutę išpumpuojamo kraujo kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Charlesas Okeke tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, pradėjusiu bandyti dirbtinę nešiojamąją širdį. Iš pradžių jis kelias savaites gyveno su ja prižiūrimas Mayo klinikos kardiochirurgų, o kai apsiprato, pirmą kartą po donoro širdies pašalinimo operacijos buvo išleistas į namus.

REKLAMA

Tiesa, pasak specialistų, paciento sveikatos būklė bus reguliariai tikrinama - kadangi tai pirmasis nešiojamosios dirbtinės širdies bandymas, bus stebima, ar šis įrenginys užtikrina pakankamą kepenų ir inkstų veiklą.

Pasak naujos donoro širdies laukiančio vyro, „Freedom Driver“ vėl leido jam pajusti, kas yra laisvė – jis vėl gali vaikščioti, pareiti į savo namus, apkabinti žmoną ir vaikus. Kardiochirurgų teigimu, net ir tuo atveju, jei nepavyktų rasti Charlesui tinkamos donoro širdies, jis galėtų nuolat  gyventi su šia nešiojamąja dirbtine širdimi, kainuojančia apie 125 000 JAV dolerių. Metiniai jos priežūros kaštai siekia 18 000 dolerių, teigiama pranešime.

Šiame vaizdo siužete pasakojama apie „Freedom Driver“ teikiamas galimybes.











Watch CBS News Videos Online

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų