• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milijonai Azijoje  ir Ramiojo vandenyno regione gyvenančių žmonių galėjo gėrėtis įspūdingu reiškiniu – sekmadienį įvykusiu žiediniu saulės užtemimu.

REKLAMA
REKLAMA

Apie šį užtemimą mokslininkai žinojo dar prieš 100 metų, kai buvo apskaičiuotas tikslus jo laikas, skelbia  „Universe Today“. Žiediniai Saulės užtemimai vyksta Mėnuliui esant arti apogėjaus, tolimiausio nuo Žemės orbitos taško. Dėl šios priežasties Mėnulis negali uždengti viso Saulės disko, todėl jo kraštai matomi už tamsaus Mėnulio apskritimo.

REKLAMA

Žiedinio Saulės užtemimo metu Mėnulis, atsidūręs tarp Žemės ir Saulės, uždengia centrinę Saulės disko dalį, palikdamas dangaus skliaute švytėti milžinišką ugnies žiedą.

Per gegužės 20 dieną įvykusio žiedinio Saulės užtemimo maksimalią jo fazę, prasidėjusią 23 val. 53 min. 54 sek. pasauliniu laiku (UT), Mėnulis uždengė maždaug 94 proc. Saulės disko. Skirtingose pasaulio vietose, kur buvo galima stebėti šį užtemimą, jis buvo matomas vis kitaip. Antai daugumoje JAV vakaruose ir vidurinėje dalyje esančių valstijų, per kurias driekėsi užtemimo kelias, buvo matoma tik dalinio užtemimo fazė, be vadinamojo ugnies žiedo efekto, nes saulei leidžiantis prieš jos diską pasirodęs mėnulis uždengdavo tik palyginti mažą jo dalį. Kai kuriose valstijose mėnulis uždengdavo tik saulės disko šoną.

Daug geresnį užtemimo vaizdą galėjo stebėti Japonijos, Rytų Kinijos, Filipinų gyventojai. Kai tiek daug akių būna nukreiptos į dangų, nenuostabu, jog kai kam pasirodo neatpažinti skraidantys objektai, kad ir kas tai būtų. Užtemimą ir NSO galima pamatyti šiuos vaizdo siužetuose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų