• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai atidžiai stebi pernai atrasto asteroido 2011 AG5, kuris 2040 m. vasario 5 dieną gali susidurti su Žeme, orbitą.

REKLAMA
REKLAMA

Asteroido 2011 AG5 plotis yra apie 140 metrų. 2040-aisiais jis taip priartės prie mūsų planetos, kad kai kurie specialistai jau ragina svarstyti galimybes jį nukreipti nuo pavojingo kurso, pranešė Space.com.

REKLAMA

Šio asteroido keliamas potencialus pavojus buvo aptartas vasarį Vienoje vykusioje 49-ojoje Jungtinių Tautų Taikaus kosmoso naudojimo komiteto (COPUOS) Mokslo ir technikos pakomitečio sesijoje, sakoma pranešime. Arti Žemės skriejančius dangaus kūnus tiriantys JT ekspertai  pabrėžė, kad asteroidas 2011 AG5 reguliariai priartėja prie Žemės, ir egzistuoja tikimybė, tiesa, gana tolima, kad po 28 metų jis gali rėžtis į mūsų planetą.

REKLAMA
REKLAMA

Asteroidas 2011 AG5 buvo atrastas 2011 m. sausį Mount Lemono observatorijos (JAV) mokslininkų. Nors jo dydis yra nustatytas, kol kas nežinoma asteroido masė ir jo medžiagos sudėtis. Pasak Europos kosmoso agentūros (ESA) Saulės sistemos tyrimų skyriaus atstovo Detlefo Koschny, šis asteroidas šiuo metu kelią didžiausią susidūrimo su Žeme pavojų. Tai esą gali įvykti 2040 metais.  Mokslininkas atkreipė dėmesį, kad kol kas astronomai jį stebėjo tik maždaug pusės orbitos atkarpoje, todėl skaičiavimų tikslumas nėra labai didelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat sakė, kad tikėtinas 2011 AG5 pavojus nebūtinai turėtų būti laikomas realiu. Kad būtų galima taip tvirtinti, reikėtų ištirti mažiausiai vieną, jei ne dvi, asteroido 2011 AG5 orbitas.

NASA Žemei artimų objektų stebėjimų programos Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje Pasadenoje (JAV) vadovas Donaldas Yeomanas pareiškė, kad šiuo metu egzistuoja 1 : 625 tikimybė, kad 2011 AG5 2040 m. vasario 5 dieną trenksis į Žemę. Tačiau tokia galimybė gali būti peržiūrėta, nes kol kas šis asteroidas stebimas tik labai trumpą laiką, maždaug 9 mėnesius.

REKLAMA

Anot D. Yeomano, gera žinia yra ta, kad šį asteroidą bus galima stebėti iš Žemės nuo 2013 iki 2016 metų. Paties blogiausio scenarijaus atveju, nors jis ir labai neįtikėtinas, esą pakaktų laiko surengti šio asteroido nukreipimo nuo kurso kosminę misiją, kai 2023 m. jis pralėks pro vadinamąją „rakto skylutę“. Asteroidus stebintys astronomai taip vadina netoli Žemės esančias nedideles kosminės erdvės sritis, kuriose skriejančius asteroidus pavojingu kursu į Žemę gali nukreipti mūsų planetos gravitacinis poveikis.

REKLAMA

Pro tokią „rakto skylutę“ 2011 AG5  gali pralėkti 2023 m. vasario mėnesį. Tuo metu asteroidas bus už maždaug 2,99 mln. kilometrų nuo Žemės. Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje mokslininkų skaičiavimais, ši „rakto skylutė“ yra vos 100 kilometrų pločio, ir jei 2011 AG5 joje atsidurs, egzistuoja reali galimybė, kad jis 2040 m. trenksis į Žemę.

Kai kurie ekspertai ragina NASA artimiausiu laiku apsispręsti dėl planuojamos asteroido 2011 AG5 nukreipimo nuo kurso misijos, nes esą šio asteroido keliamas pavojus yra tikrai realus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų