Prie telefono prijungus specialaus fotografijos rinkinio „Xiaomi 14 Ultra Photography Kit“ elementus, įspūdis toks, kad rankoje laikai solidų fotoaparatą, o ne telefoną.
Įspūdingas „Xiaomi 14 Ultra“ keturių kamerų rinkinys
„Xiaomi 14 Ultra“ nugarėlėje matomas garsios Vokietijos fotoaparatų ir optikos gamintojo „Leica“ logotipas – ne puošmena pirkėjams vilioti, o labai glaudaus bendradarbiavimo ženklas, kurio rezultatas ir džiugina, ir stebina. Nauji telefonai, ypač garsiausių gamintojų flagmanai, fotografuoja gerai, tačiau tai, ką siūlo „Xiaomi 14 Ultra“ yra visiškai naujos aukštumos. Šiame telefone yra keturios „Leica Summilux“ kameros: pagrindinė, du teleobjektyvai ir vienas itin plataus kampo objektyvas; visų jų raiška tokia pati – 50 MP. Tokio objektyvų komplekto dėka, „Xiaomi 14 Ultra“ fotoaparato židinio nuotolis yra net 12 – 120 mm.
Pagrindinė kamera turi mechaninę diafragmą – ją galite pamatyti apžiūrinėdami šį objektyvą. Optinis priartinimas leidžia nuotraukose išlaikyti ryškumą, detalumą net 30 kartų priartinus fotografuojamą objektą. Priartinus daugiau, jau galima kabinėtis prie nuotraukų kokybės, bet esant geram apšvietimui ir 60 kartų priartinę galite gauti ryškų ir detalų vaizdą. Fotografavau kambaryje (taigi esant gana silpnam apšvietimui) įvairius objektus: iš pradžių priartinau 10, po to 25 kartus. Kiekvieną nuotrauką nuodugniai apžiūrėjau – jų detalumas ir ryškumas yra pribloškiantis. Manau, kad šie objektyvai taps kiekvieno įsigijusio „Xiaomi 14 Ultra“ telefoną favoritais – kai pamačiau jų galimybes net žandikaulis atvipo, o ant stalo gulintis veidrodinis fotoaparatas dar ir apsiverkė pagalvojęs, kokių siurprizų gali sulaukti ateityje.
Pagrindinėje kameroje naudojamas visiškai naujas 1 colio „Sony LYT-900“ jutiklis. Objektyvai – šviesūs: pagrindinės kameros didžiausia diafragma f/1,63, o 75 mm ir 120 mm teleobjektyvų – atitinkamai f/1,8 ir f/2,5. Optinis vaizdo stabilizavimas veikia puikiai. Jei apžiūrinėsite šį telefoną parduotuvėje (būtinai tą padarykite!), pasižiūrėkite kaip veikia jo fokusavimo sistema – kaip gero veidrodinio fotoaparato.
Apskritai, apie nuotraukas daug nekalbėsiu – fotografavau įvairiausiomis sąlygomis, kokios tik būna kovą, tiek dieną, tiek naktį ir visais atvejais nuotraukos buvo premium lygio, nesvarbu, koks būtų apšvietimas.
Fotografuojant galima rinktis iš dviejų stilių – „Leica Authentic“ arba „Leica Vibrant“. Pirmuoju atveju vaizdai tikroviški, antruoju spalvos sodresnės.
Dar keli „Xiaomi 14 Ultra“ fotografavimo niuansai
- Žaisdamas su teleobjektyvais išbandžiau ir nuotrauką detalėmis papildančio dirbtino intelekto funkciją. Vienais atvejais funkcija veikė puikiai, kitais mažiau sėkmingai, tačiau ją galima išjungti.
- 75 mm žindinio nuotolio teleobjektyvas leidžia fotografuoti 10 cm atstumu esančius objektus – įsivaizduokite makrofotografiją, kai objektas yra už 10 cm, o jūs dar panaudojate 3,5 karto optinį priartinimą.
- Jei filmuosite vaizdo įrašus 4K raiška ir 60 kadrų/sek. greičiu, galite naudoti visas keturias kameras ir filmavimo metu jos persijungs. Galima pasirinkti 8K raišką ir 30 kadrų/sek. greitį, bet neliks galimybės keisti kamerų.
- Filmuojant negalima nepastebėti gero vaizdo stabilizavimo funkcijos darbo.
- Filmuojant maksimalus priartinimas yra 15x. Vaizdo kokybė ir detalumas esant tokiam priartinimui išlieka aukšti.
- Fotoaparato sąsaja turi gausybę režimų, kai kurie netgi atkartoja kito funkcijas; labai didelis įvairiausių filtrų skaičius. Mėgstantiems fotografijos pasaulio atradimus, be automatinio fotografavimo režimo, verta daugiau laiko skirti „Pro“ režimui, kuriame galima reguliuoti baltos spalvos balansą, fokusavimo parinktis, ISO jautrumą, ir daugelį kitų parametrų.
- Režisieriaus režimas leidžia sujungti kelis „Xiaomi“ išmaniuosius telefonus, kad būtų galima vaizdą fiksuoti keliomis kameromis.
- Priekinė 32 MP kamera dienos šviesoje demonstruoja labai gerą rezultatą. Šiame modulyje nenaudojama „Leica“ optika. Esant prastam apšvietimui – nuotraukos irgi geros kokybės.
Netikėtas telefono virsmas fotoaparatu su „Xiaomi 14 Ultra Photography Kit“
„Xiaomi“ taip pat sukūrė fotografijos rinkinį „Xiaomi 14 Ultra Photography Kit“. Jame yra dėklas, masyvus laikiklis su fotoaparato valdymo mygtukais ir 1 500 mAh baterija, vario spalvos dekoratyvinis žiedas, kuriuo galima pakeisti tokį patį plieno spalvos žiedą, 67 mm žiedas į kurį galite įstatyti norimą (poliarizuojantį ar apsauginį) filtrą ir dirželis nešioti aparatą ant riešo.
Dėklas ir laikiklis dengti neslystančia juoda medžiaga, kurios paviršiaus struktūra tokia pat kaip ir tikrų fotoaparatų. Laikiklis leidžia laikyti ir fotografuoti viena ranka, įvairiausiais kampais, jo valdymo mygtukai lengvai pasiekiami rodomuoju pirštu. Vienas valdo fotoaparato užraktą, kitas įjungia vaizdo kamerą, po užrakto mygtuku esantis diskelis keičia objektyvo žindinį (priartina arba atitolina vaizdą), dar vienas sukamas diskelis gali reguliuoti pasirinktus parametrus: diafragmą (šviesinti arba tamsinti vaizdą), jautrumą (ISO) ir kt.
Užrakto mygtukas veikia kaip tikruose fotoaparatuose: paspaudus iki pusės sufokusuoja objektyvą, paspaudus iki galo – fotografuoja. Laikiklis su „Xiaomi 14 Ultra“ sujungiamas greitai, jungtis patikima, neklibanti.
„Xiaomi 14 Ultra Photography Kit“ – žavingas rinkinys, iš esmės pakeičiantis telefono dizainą ir gerokai palengvinantis fotoaparato valdymą.
Trumpai apie išvaizdą
Telefonas „Xiaomi 14 Ultra“ turi tvirtą vienalytį aliuminio korpusą. Ekranas – plokščias, tik pačiuose kraštuose tiek užapvalintas. Estetiką puikiai papildo stilingas veganiškos odos galinis dangtelis. Siūlomos dvi spalvos: juoda ir balta. Dangtelyje į akis krenta masyvus, išvaizda didelį objektyvą primenantis „Xiaomi 14 Ultra“ kamerų blokas. Tai tarsi žinutė: fotografija yra svarbiausia. Vienas įdomus niuansas: įjungimo mygtuko paviršius grublėtas, tad gerai juntamas. Kamerų bloką taip pat juosia grublėtas, solidžiai atrodantis žiedas.
Telefono atsparumas drėgmei ir dulkėms – aukštos IP68 klasės. „Xiaomi 14 Ultra“ sumontuoti „Dolby Atmos“ garsiakalbiai skleidžia detalų garsą.
Labai ryškus ekranas – šviečiant saulei viska gerai matosi
„Xiaomi“ savo flagmanus aprūpina geriausiais ekranais rinkoje. Telefonas „Xiaomi 14 Ultra“ turi 6,73 colių, 3200 x 1440 pikselių raiškos (522 pikseliai colyje) AMOLED ekraną, kurio maksimalus atsinaujinimo dažnis – 120 Hz. Ekrano atsinaujinimo dažnis prisitaiko prie turinio, tad jis gali būti nuo 1 iki 120 Hz. Maksimalus ekrano ryškumas – 3000 nitų. Ekrano jautrumas lietimui – 240 Hz.
Ekrano spalvų atkūrimas ir jų sodrumas klausimų nekelia – viskas sukalibruota puikiai. Kai ekrano nustatymuose „Original Color Pro“ spalvų schema ir nustatyta šilta („Warm“) spalvų temperatūra, spalvų tikslumas ir natūralumas buvo stulbinantis. „Vivid“ spalvų režime, ekranas dinamiškai pritaiko spalvas prie turinio ir spalvos yra sodresnės. Spalvų reguliavimo galimybės labai didelės, tad kas mėgsta tuo užsiimti, tikrai turės ką veikti. Ekranas palaiko „HDR10+“ ir „Dolby Vision“.
„Xiaomi 14 Ultra“ ryškaus ekrano privalumai gerai matomi lauke, ypač ryškią saulėtą dieną.
„Xiaomi 14 Ultra“ procesorius
„Xiaomi 14 Ultra“ veikia aukščiausios klasės „Snapdragon 8 Gen 3“ procesorius. Bandytas modelis turėjo 16 GB operatyviosios atminties, itin sparčiai dirbančią 512 GB talpos UFS 4.0 duomenų saugyklą. Šis telefonas yra vienas sparčiausių šiuo metu prieinamų išmaniųjų telefonų.
Našumo požiūriu „Snapdragon 8 Gen 3“ gerokai lenkia ankstesnės kartos, vis dar giriamą ir į naujus telefonus montuojamą, „Snapdragon 8 Gen 2“ procesorių. Įvairių testų rezultatai rodo, kad 3 kartos „Snapdragon 8“ procesoriaus našumas nuo 14 iki 30 proc. didesnis nei 2 kartos „Snapdragon 8“ našumas. „Snapdragon 8 Gen 3“ procesorius kartu su 120 Hz dažniu atsinaujinančiu ekranu dirba taip sklandžiai, kad net labai sudėtinga grafika pasižymintys žaidimai šiame telefone veikia be trikdžių net esant aukštiems grafikos raiškos nustatymams.
Nepastebėjau jokių našumo problemų nei žaisdamas „Genshin Impact“ ar „PUBG Mobile“ , nei žiūrėdamas video turinį, nei dirbdamas su sudėtingesnėmis programomis. Esant didesnei apkrovai „Xiaomi 14 Ultra“ kiek įkaista, bet našumas išlieka.
Operacinė sistema „Xiaomi HyperOS“
„Xiaomi 14 Ultra“ telefone įdiegta naujoji operacinė sistema „Xiaomi HyperOS“, sukurta „Android 14“ pagrindu. Diegiant „Xiaomi HyperOS“, siekiama suvienyti visus „Xiaomi“ įrenginius į vieną struktūrą, užtikrinant maksimalų jų našumą, geresnę naudotojų patirtį. „Xiaomi HyperOS“ nėra kažkas nematyto ir nepažįstamo: jei turite senesnį „Xiaomi“ telefoną su MIUI naudotojo sąsaja, labai didelių skirtumų tarp MIUI ir „Xiaomi HyperOS“ nepastebėsite – tikrai nereikės iš naujo prisitaikyti. Kaip ir MIUI, taip ir „Xiaomi HyperOS“ yra paprasta, lengvai suprantama, intuityvi, turinti pakankamai daug praktiškų funkcijų.
„Xiaomi“ žada operacinės sistemos atnaujinimus pateikti ketverius metus, o saugumo atnaujinimus – penkerius metus.
Baterija ir kroviklis
„Xiaomi 14 Ultra“ turi 5 000 mAh bateriją. Jei telefoną naudosite labai ramiai (nespoksosite visą dieną „Youtube“), baterijos energijos užteks dvi paras. Jei naudosite intensyviai, bateriją teks krauti po 15 valandų.
„Xiaomi 14 Ultra“ komplekte esantis 90 W kroviklis bateriją įkrauna labai greitai – nuo 0 iki 100 proc. ji įkraunama per 35 minutes. „Xiaomi 14 Ultra“ telefonas palaiko 80 W galios belaidį įkrovimą. Šiuo atveju baterija įkraunama per 45 minutes.
Yra ir 10 W galios atvirkštinio belaidžio įkrovimo funkcija laikrodžiui ar ausinėms įkrauti.
Vertinimas
„Xiaomi 14 Ultra“ yra brangus išmanusis telefonas, tačiau jis tikrai vertas savo kainos, nes užtikrina aukščiausios kokybės patirtį – pradedant tuo kas yra jo viduje, baigiant programine įranga.
Fotoaparatas – aukščiausios klasės ir dabar „Xiaomi 14 Ultra“ laukia ar atsiras koks nors kitas išmanusis telefonas, kuris išdrįs konkuruoti fotografijos srityje.
„Xiaomi 14 Ultra Photography Kit“ – itin praktiškais ir dizaino požiūriu nepriekaištingas papildymas, tik įsigyjamas atskirai.
Šis telefonas rinkoje išsiskiria estetika bei funkcionalumu ir už tai jį būtina pagirti. Kalbant apie našumą bei fotografavimą, jis – vienas rinkos lyderių. Neabejoju, kad „Xiaomi 14 Ultra“ pakils į reitingų viršūnes, nes nėra nė vienos priežasties kodėl jis ten neturėtų būti.
Apžvalgą paruošė nepriklausomas žurnalistas R. Kažimėkas.