• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmieji apžvalgininkų įspūdžiai apie vartotojams skirtą „Windows 8 beta“ versiją iš esmės yra teigiami: ji greita, elegantiška, bet kartais ne visai suprantama.

REKLAMA
REKLAMA

Vasario 29 dieną „Microsoft“ viešai paskelbta „Windows 8 Consumer Preview“ versija susilaukė didelio kompiuterių vartotojų dėmesio: vien per pirmąją parą ją parsisiuntė daugiau nei milijonas žmonių, skelbiama „Building Windows 8“ tinklaraštyje. Programuotojams skirtą „Windows 8 Developer Preview“ versiją, pateiktą praėjusių metų rugsėjį, per pirmąsias 12 valandų parsisiuntė apie 500 000 vartotojų, o tai reiškia, kad abi „Windows 8 beta“ versijos sukėlė vienodą susidomėjimą, sakoma tinklaraštyje.

REKLAMA

Internete jau paskelbti pirmieji „Windows 8 Consumer Preview“ išbandžiusių IT apžvalgininkų įspūdžiai. Iš esmės jie naująja „Microsoft“ OS bandomąja versija liko patenkinti, nors pastebėjo ir kai kuriuos trūkumus.

„PC Advisor“ apžvalgininkas Jasonas Crossas pabrėžė didelę „Windows 8 beta“ darbo spartą ir vartotojo sąsajos elegentiškumą. „Leiskite man pakartoti savo žodžius: man paliko įspūdį darbo sparta ir „Microsoft“ sąsajos elegantiškumas“. Autoriui  patiko „Metro“ sąsajos koncepcija, jis rašo laukiantis „Microsoft“ programų parduotuvės atidarymo, kurioje galėtų rasti „Metro“ stiliaus aplikacijų, skirtų „Spotify“, „Evernote“, „Twitter“ ir „Facebook“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai iš tiesų naujas žvilgsnis į „Windows“. Ji (naujoji OS - red.) graži, logiška ir paprasta, – dienraštyje „The New York Times“ tvirtina Davidas Pogue. – Iš esmės naujoji OS staliniams, nešiojamiesiems ir planšetiniams kompiuteriams siūlo patrauklią ir patogią plytelių koncepciją, kuri jau realizuota „Windows Phone 7“ telefonuose. Tarp įdiegtų taikomųjų programų yra „Camera“, „Xbox“, „Mail“, „Calendar“, „People“, „Messaging“ ir „Photos“, o taip pat „Music“ ir „Video“, nukreipiančių vartotojus į „Microsoft“ muzikos ir vaizdo įrašų parduotuvę. Plyteles galima dėlioti ir kurti iš jų naujus ekranus, tai tarsi „Lego“ konstruktorius, iš kurio galima susirinkti savo gyvenimo valdymo prietaisų skydelį“, – rašo autorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau „Mashable.com“ apžvalgininkas Peteris Pachalas atkreipia dėmesį į jo manymu į svarbų  „Windows 8 Consumer Preview“ trūkumą: ši OS nėra intuityvi. „Kai nukreipiate pelės žymeklį į kampą, „Windows 8“ iškviečia „Start“ ekraną. Tiksliau, „Start“ ekrano mygtuką. O jei patrauksite žymeklį šiek tiek į šoną, piktograma pradings. Tai prieštarauja interneto naršymo principams, kurių vartotojai mokėsi paskutiniuosius 10 metų – iškviesti meniu užvedus pelės žymeklį ant piktogramos“. Šį trūkumą būtų galima laikyti neapsižiūrėjimu, tačiau jis nuolat kartojasi tai vienose, tai kitose darbo su „Windows 8“ situacijose, pabrėžia autorius. Jo teigimu, toks trūkumas apsunkina  naudojimąsi operacine sistema.

REKLAMA

Jis pateikia dar vieną pavyzdį: „Start“ ekraną galima persukinėti į kairę ir į dešinę paprasčiausiai prisilietus pele prie ekrano krašto. Tačiau kai kurios programos, įskaitant „Photos“, kažkodėl nepalaiko tokio persukimo ir verčia naudotis pelės ratuku arba vertikalioios slinkties funkcija. Vėlgi – nors tai atrodo nereikšminga, tačiau iš tiesų čia esminis dalykas, mano autorius.

REKLAMA

„Telegraph.co.uk“ apžvalgininkas Mattas Warmanas pabrėžia, kad „Windows 8“ naudoja naują, pagerintą „Internet Explorer 10“ interneto naršyklės versiją, kuri nepalaiko „Flash“ „Metro“ sąsajoje, tačiau yra suderinama su ja įprastinėje darbastalio aplinkoje. „Supaprastintas meniu, kaip ir mobiliajame telefone, taip pat persijunginėja iš mobiliosios į darbastalio versiją. Tai klaikus ir kvailas dubliavimas... Veikiausiai ties tuo reikėtų padirbėti. Tai rodo, kokios tolimos viena nuo kitos yra dvi „Windows“ versijos viename produkte“, – rašo autorius.

Šiuo požiūriu jam pritaria ir Davidas Pogue iš „The New York Times“: „Staliniame ar nešiojamajame kompiuteryje, neturinčiame sensorinio ekrano, „Metro“ grožis ir elegantiškumas tėra fasadas, slepiantis nuo mūsų senąją „Windows“. Pratintis dirbti reikės su dviem operacinėmis sistemomis, o ne viena.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų