Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Filosofijos bei kitų bakalauro studijų programų studentai yra susirūpinę Humanitarinių mokslų fakulteto vadovybės sprendimu neskelbti studentų priėmimo į Praktinės filosofijos magistro studijų programą 2013/2014 mokslo metais. Toks sprendimas motyvuojamas iš biudžeto skiriamo finansavimo mažinimu humanitarinių mokslų krypties programoms.
„Netekę galimybės šiais metais laisvai pasirinkti antrosios pakopos filosofijos studijų mūsų universitete ir nenorėdami praleisti metų, studentai bus priversti rinktis šiuo metu vyraujančią alternatyvą: išvažiuoti studijuoti filosofiją į užsienį. Mes tikrai nenorime, kad taip atsitiktų, nes mylime savo universitetą ir siekiame, kad Vytauto Didžiojo universitetas išliktų tikrai liberalus, humanitarinis ir konkurencingas Lietuvos aukštojo mokslo centras“, - rašoma Filosofijos ir kitų Vytauto Didžiojo universiteto bakalauro studijų programų studentų viešame laike VDU vadovybei bei švietimo ir mokslo ministrui.
Studentai pažymi, kad praktinės filosofijos magistro studijų programa yra vienintelė filosofijos krypties studijų programa VDU, kuri ne tik yra 2011 m. Švietimo ir mokslo ministerijos akredituota 6 metams, bet ir gerai įvertinta tarptautinės studijų vertinimo komisijos. Praktinės filosofijos studijų programa yra konkrečiai orientuota į aktualias filosofijos problemas, keliamas etikos, socialinės filosofijos ir kitose šiuolaikinės praktinės filosofijos srityse, kurių išmanymas yra labai svarbus šiandienos Lietuvos kultūrai ir visuomenei tam, kad joje vyrautų pagarba, kritinis mąstymas ir solidarumas. Praktinės filosofijos programą renkasi studentai, baigę ne tik filosofijos bakalauro, bet ir kitas studijų programas Humanitarinių mokslų, Menų, Katalikų teologijos, Ekonomikos ir vadybos ir kituose fakultetuose; programa sulaukia studentų ir iš kitų šalies aukštųjų mokyklų.
„Jei priėmimas į vienintelę filosofijos krypties magistro studijų programą mūsų universitete bus sustabdytas, studentai neteks laisvo pasirinkimo galimybės. Esame taip pat įsitikinę, kad tik finansuojant ir kitaip palaikant filosofijos mokslą galime ne tik išsaugoti humanitarinę Vytauto Didžiojo universiteto pakraipą, bet ir reikšmingai prisidėti prie Lietuvos kultūros ir visuomeninio gyvenimo puoselėjimo“, - rašo studentai.