• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jūsų gaunamų pajamų lyginimas su pinigais, kuriuos uždirba giminaičiai ar draugai, yra tikras nelaimės receptas, rodo mokslininkų atliktas tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje Europoje vykdytos apklausos duomenis išanalizavę mokslininkai nustatė, kad trim ketvirtadaliams respondentų svarbu lyginti savo uždarbį su kitų, rašo BBC.

REKLAMA

Tačiau tie, kurie uždarbį lygina, jautėsi mažiau patenkinti, ypač jei savo pajamas lygino ne su kolegų, o su draugų ir giminaičių.

Leidinyje „Economic Journal“ skelbiamas tyrimas taip pat parodė, kad labiausiai tai veikia skurdžiau gyvenančiuosius.

Mokslininkai iš Paryžiaus ekonomikos mokyklos naudojo Europos socialinės apklausos duomenis. Apklausoje dalyvavo 19 tūkst. žmonių iš 24 šalių.

REKLAMA
REKLAMA

Jie nustatė, kad tie, kurie lygina savo uždarbį su kitų, jaučiasi nelaimingesni.

Atsakymai rodo, kad kuo didesnę svarbą tokiam palyginimui žmogus teikia, tuo prasčiau jis vertina savo pasitenkinimą gyvenimu, gyvenimo kokybę bei jaučiasi labiau prislėgtas.

Savo uždarbį vienodai dažnai lygina tiek moterys, tiek vyrai.

Tačiau savo ir bendradarbių pajamų lyginimas, atrodo, yra mažiausiai skausmingas – tai kelia dvigubai mažiau skausmo, nei uždarbio lyginimas su draugų gaunamomis pajamomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skurdesnėse šalyse gyvenantys žmonės savo uždarbį lygina dažniau nei gyvenantys turtingesnėse valstybėse, o mažiau pasiturintys žmonės lygina dažniau nei turtingesni.

Mokslininkai aiškina, kad savo ir kolegų uždarbių lyginimas gali paskatinti jausmus apie potencialias pajamas ateityje.

REKLAMA

„Nuolatinis dairymasis per petį, atrodo, paverčia pasaulį nelaimingesne ir mažiau lygia vieta“, – nusprendė tyrimą atlikę mokslininkai.

Tyrimo vadovas Andrew Clarkas teigia buvęs nustebęs, kad tai labiau veikia skurdžiau gyvenančius žmones.

„Maniau, kad turtingesni žmonės bus dažniau linkę lyginti savo uždarbį, nes jei artėji prie dugno, tau turėtų rūpėti tik tai, kaip gauti reikiamą minimumą. Tačiau paaiškėjo, kad viskas yra ne taip“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų