Tiems, kurie negali susilaikyti aistringai nepabučiavę patinkančios merginos, nors ši visai nenusiteikusi bučiuotis ir bando ištrūkti, gali grėsti teisinė atsakomybė. Teismo ekspertai jau išmoko identifikuoti vadinamojo pavogto bučinio kaltininką.
Mokslininkai nustatė, kad aistringo bučinio metu porelė apsikeičia ne tik vienas kito seilėmis ir bakterijomis, bet ir DNR kodo fragmentais, praneša „New Scientist“. Paaiškėjo, kad net ir po vos kelias akimirkas trukusio bučinio svetima DNR gali išlikti kito žmogaus burnos ertmėje mažiausiai vieną valandą. Tai reiškia, kad teismo ekspertai prireikus galės gauti tvirtus užpuolimo ar santuokinės neištikimybės įrodymus, sakoma pranešime.
Tyrimą vykdę Comenius universiteto Bratislavoje (Slovakija) mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame pakvietė dalyvauti 12 porų. Vaikinai ir merginos sutiko aistringai bučiuotis ne mažiau nei 2 minutes. Po to buvo imami merginų seilių mėginiai. Tai buvo daroma kelis kartus, po bučinio praėjus 5, 10, 30 ir 60 minučių.
Kadangi pagal mokslininkų parengtą metodą reikėjo išskirti Y chromosomą, buvo galima nustatyti ir besibučiavusių vyrų DNR fragmentus. Tai buvo padaryta panaudojus amplifikaciją, sakoma pranešime.
Pasak tyrimo autorių, šio eksperimento rezultatai patvirtino išrasto identifikacijos metodo patikimumą. Pranešama, kad partnerio genetinio kodo pavyzdžiai moters burnos seilėse galbūt gali išlikti ir ilgesnį laiką, nei viena valanda. Ši prielaida dar tikslinama. Be to, mokslininkai nori patikrinti, ar šis metodas gali būti naudojamas ir atliekant lavonų ekspertizę.
Slovakijos mokslininkų tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Forensic Science International Genetics“.