Literatūra, mokymosi medžiaga, paskaitos – visose šiose studijų aspektuose be šios užsienio kalbos neišsisuksime, tad kol nevėlu – susigriebkite, kad vėliau netektų patirti nuostabą keliančių netikėtumų.
„Šiaulių universitete (ŠU) visų studijų programų studentai pirmaisiais studijų metais mokosi specialybės anglų (užsienio) kalbos. Tai reiškia, kad pirmojo kurso studentai išmoksta komunikuoti angliškai savo srities temomis. Jai skiriama 6 kreditai ir studentai pasiekia anglų kalbos B2 lygį“, – teigia Užsienio kalbų studijų katedros docentė dr. Dalė Roikienė.
Užsienio kalba – neišvengiama
Kaip ir buvo minėta, anglų kalba aukštosiose mokyklose, tiesiog, neišvengiama. Šiaulių universitete ši yra naudojama taip pat plačiai. Be to, kai kurios jungtinės bakalauro studijų programos vykdomos anglų kalba (Ekonomika ir darnus verslas, Socialinis darbas ir socialinė reabilitacija).
„Taip pat nemažai studijų programų įvairiuose fakultetuose yra pasirengusios priimti užsieniečius ir suteikti jiems galimybę studijuoti anglų kalba. Tiek magistro, tiek bakalauro ir kursiniai darbai yra rengiami naudojantis medžiaga anglų kalba. Studijų metu taip pat neišvengiama ir literatūros anglų kalba, kuria dėstytojai ir studentai naudojasi ruošiantis paskaitoms, seminarams, prezentacijoms.
Be to, kai kurių studijų programų studentai anglų kalba rašo kursinius bei baigiamuosius darbus, o dėstytojai rengia straipsnius. Be šios kalbos sunkiai įsivaizduojamas dalyvavimas įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir mokslinėse konferencijose“, – pasakoja D. Roikienė
Šiuolaikinis studentas be anglų kalbos - neįsivaizduojamas
Pasak specialistės, geri anglų kalbos įgūdžiai išplečia galimybes gauti naujausios informacijos profesinėje srityje ir suteikia galimybę dalyvauti tarptautinėje darbo rinkoje, gauti darbą Lietuvoje veikiančiose užsienio įmonėse. Anglų kalba kaip būtinybė arba privalumas minima daugybės pareigybių aprašuose.
„Ko griebtis, jei būsimas studentas nesijaučia tvirtai mokantis užsienio kalbą? Pirmiausia, kad taptų studentais, mokiniai turi išlaikyti valstybinį užsienio (anglų) kalbos egzaminą. Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį studentą, kuris nemokėtų anglų kalbos. Studijuojant, anglų kalbos įgūdžiai būtini, taip pat šie suteikia galimybę dalyvauti Erasmus mainų programoje ir kitose universiteto vykdomose projektuose“, – tvirtina Užsienio kalbų studijų katedros docentė.