• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujo tyrimo rezultatai paneigė įsisenėjusį mitą, jog testosterono hormonas sukelia agresiją, praneša naujienų agentūra AFP.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, kad šis hormonas padeda siekti socialinio statuso gerinimo.

Tyrimo metu buvo stebimos 120 moterų. Jo rezultatai atskleidė, kad žmonės yra taip stipriai įsitikinę šio hormono poveikiu, jog, manydami, kad jiems jis įšvirkštas testosteronas (nors to nebuvo), elgėsi agresyviai.

REKLAMA

Testosteronas yra vyriškas hormonas, gaminamas daugiausia sėklidėse bei mažesniais kiekiais moterų kiaušidėse. Šis hormonas prisideda prie smegenų vystymosi bei lemia seksualinį elgesį.

Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad graužikams įšvirkštas testosteronas padidina jų agresyvumo lygį.

REKLAMA
REKLAMA

„Liaudies išmintis šiuos rezultatus apibendrina ir pritaiko žmonėms. Manoma, kad testosteronas žmones paveikia antisocialiai, egoistiškai ar net agresyviai“, – teigia vienas iš tyrimui vadovavusių mokslininkų Christophas Eiseneggeris.

Kaip priduria JAV transliuotojas „ABC“, ši „išmintis“ buvo pritaikyta net teismo salėse, nes testosterono kiekis tapo vienu iš gynybos argumentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Ciuricho (Šveicarija) ir Londono universitetų mokslininkai mano, kad testosteronas žmones veikia kitaip nei graužikus.

Eksperimento metu moterys, kurių testosterono kiekis buvo vienodas, turėjo derėtis dėl pinigų. Jeigu testosteronas veiktų taip, kaip tradiciškai manoma, daugiau šio hormono turintys žmonės derybose turėjo naudoti rizikingesnes ir pasekmių nepaisančias strategijas. „Tačiau tyrimo rezultatai šią nuomonę akivaizdžiai paneigia“, – teigia mokslininkai.

REKLAMA

„Eksperimento dalyviai, kuriems buvo įšvirkšta papildoma testosterono dozė, derybose elgėsi geriau, darė sąžiningesnius pasiūlymus nei tie, kurie vartojo placebą“, – cituojami mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas žurnale „Nature“.

„Gyvūnai yra paprasti socialiniai gyvūnai, jie savo statusą gali siekti įtvirtinti agresija“, – tyrimo rezultatus komentuoja Ch. Eiseneggeris.

„Pasirodo, kad agresiją sukelia mitas apie testosterono poveikį“, – priduria vienas iš tyrimo mokslininkų Michaelis Naefas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų