• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai atskleidė KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

REKLAMA
REKLAMA

Trimatis spausdinimas, daiktų internetas ir biotechnologijos pirmąkart pateko į proveržio technologijų pirmąjį penketą. Kitos dvi jame esančios technologijos – debesų kompiuterija ir mobiliosios technologijos – aukštas pozicijas užėmė ir pernai.

REKLAMA

Proveržio technologijos (angl. Disruptive Technologies) – tai sparčiai besivystančios technologijos, kurios, įgalindamos naujų paslaugų ir prekių atsiradimą, prognozuojama, sudarys sąlygas atsirasti naujiems verslo modeliams bei iš esmės transformuos kai kuriuos verslo sektorius.

Šiemet prie proveržio technologijų trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas priskyrė daugiau negu dvigubai didesnis skaičius respondentų nei praėjusiais metais. Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad aukštų pozicijų šių technologijų sąraše neužleidžia mobiliosios technologijos ir debesų kompiuterija, o taip pat informacijos analizės sistemos, naujos automobilių technologijos ir dirbtinis intelektas.

REKLAMA
REKLAMA

Apklaustųjų nuomone, visų šių sričių staigų kilimą lemia keletas veiksnių: palankios makroekonominės aplinkybės, vietinio lygmens iniciatyvos ir bendras inovacijų technologijų srities augimas visame pasaulyje, kartu skatinantis ir platesnius verslo pokyčius.

„Lietuvoje tarp proveržio technologijų labiausiai įsitvirtino mobiliosios technologijos. Jos, tikėtina, ir toliau vystysis sparčiausiai: artimiausius kelerius metus daugės mobiliųjų programėlių, augs duomenų kiekis, tobulės vartotojų elgsenos analizės įrankiai ir daugės juos naudojančių įmonių. Tačiau mobiliųjų technologijų plėtrą Lietuvos rinkoje gali pristabdyti jų kompleksiškumas ir atsiperkamumo klausimas. Taip pat verta paminėti, kad po truputį, medicinos sektoriuje, praktinį pritaikymą atranda 3D spausdinimas. Na, o apie daiktų interneto potencialą visame pasaulyje kalbama jau dešimt metų, tačiau kaip vyks jo tolimesnė plėtra, sunku prognozuoti“, – sako KPMG konsultantas IT klausimais Rasius Šakaitis. Tyrimo dalyviai mano, kad didžiausią potencialą augti ateityje turi mažmeninės prekybos srities verslai (taip teigė 20 proc. apklaustųjų), automatines sistemas namuose diegiantys verslai (14 proc. apklaustųjų) ir apsaugos bei socialinio bendravimo sričių verslai (po 12 proc. apklaustųjų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausti, kokie sektoriai proveržio technologijų dėka labiausiai pasikeis per artimiausius trejus metus, daugiausiai nurodė technologijų sektorių (21 proc.), vartotojų rinkas (12 proc.), sveikatos apsaugos sektorių (11 proc.) ir transporto bei gamybos sektorius (po 10 proc.).

REKLAMA

Daugiausiai trukdžių inovacijoms apklausos dalyvių nuomone kelia pernelyg griežtas valstybės reguliavimas (34 proc.), taip pat 29 proc. nurodė vartotojų nuovargį ir polinkį skeptiškai žiūrėti į naujas technologijas, 27 proc. teigė, kad inovacijas stabdo nesugebėjimas pritraukti investuotojų.

REKLAMA

Technologijų verslo lyderiai taip pat buvo klausiami, kas, jų nuomone, labiausiai trukdo komercializuoti ir pasiūlyti masiniam vartotojui jau esamas inovacijas. 27 proc. iš jų nurodė saugumo, 21 proc. prekės ar paslaugos pripažinimo tarp vartotojų problemas, 22 proc. – per daug sudėtingas technologijas.

KPMG pasaulinė inovacijų technologijos srities apklausa atlikta 2014 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais, joje dalyvavo 768 technologijų verslo atstovai. Tarp apklaustųjų – įmonių vadovai, technologijų srities startuolių, vidutinių ir didelių verslų, rizikos kapitalo įmonių atstovai bei „verslo angelai“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų