Komanda pasinaudojo „Gallup World Poll“ apklausa, kurios metu buvo apklausta 1,7 milijono žmonių iš 164 šalių. Mokslininkai nagrinėjo žmonių emocinę savijautą, kasdienius jausmus ir gyvenimo vertinimą, kuris iš esmės yra tai, kiek jūs patenkinti savo gyvenimu. Pagal tyrimą, kuris yra paskelbtas leidinyje „Nature Human Behavior“, pinigų ir laimės santykis turi tam tikras ribas.
„Buvo diskutuojama, kuriuo metu pinigai nebekeičia jūsų gerovės lygio. Mes nustatėme, jog tam, kad gyvenimas būtų įvertintas gerai, pajamos turėtų siekti 95 000 dolerių (78 979 eurai), o tam, kad žmogus jaustų emocinę gerovę: 60 000 – 75 000 dolerių (49 882 – 62 352 eurai). Vėlgi, ši suma skirta vienam žmogui, ir greičiausiai būtų didesnė šeimoms“, – sakė pagrindinis autorius Andrew T. Jebbas.
„Pasaulio regionuose situacija skyrėsi. Turtingesniuose regionuose pasitenkinimas gyvenimu reikalauja didesnės sumos. Taip gali būti dėl to, kad vertinimus paprastai labiau veikia standartai, pagal kuriuos asmenys lygina save su kitais žmonėmis“, – teigė autorius.
Tam, kad jaustumėte emocinę gerovę, jūsų idealios pajamos Šiaurės Amerikoje turėtų būti nuo 65 000 iki 75 000 dolerių. Rytų Azijoje, Vakarų ir Šiaurės Europoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje jos turėtų siekti apie 50 000 dolerių.
Kituose pasaulio regionuose pajamų riba yra žemesnė, išskyrus Šiaurės Afriką ir Vidurinius Rytus, kur ji yra nuo 110 000 iki 125 000 dolerių.
Mokslininkai sugebėjo apibrėžti šias ribas, nes žmonės, uždirbantys virš tam tikros sumos, yra linkę pranešti apie žemesnį pasitenkinimo gyvenimu lygį, žemesnę emocinę gerovę ar abu.
Komanda taip pat pabrėžia tai, kad kai sugebėsite patenkinti dalykus, viršijančius pagrindinius maisto ir pastogės poreikius, socialiniai veiksniai, tokie kaip lyginimasis su bendraamžiais ir lūkesčiai, gali turėti įtakos laimės ir pinigų santykiui.
„Pasiekę tokį tašką, jie klausia savęs: „Apskritai, kaip man sekasi?“ ir „Ar esu pasiekęs tiek, kiek kiti žmonės?“ – pridūrė A. Jebbas. – Šios išvados byloja apie platesnį pinigų ir laimės klausimą visose kultūrose. Pinigai yra tik dalis to, kas iš tikrųjų mus džiugina, ir taip mes daugiau sužinome apie pinigų ribas“.