Oksfordo universiteto profesorė Susana Adele Greenfield mano, kad per daug laiko skiriant el. pašto dėžutės tikrinimui, „Facebook“, „Twitter“ ir RRS naujienų kanalams žmogus savaime griauna supratimą, koks jis yra.
Pasak mokslininkės, naujoji manija visada būti „prisijungus“, aktyviai dalyvauti socialiniuose tinkluose ir nepaliaujamas naujienų srauto sekimas kelią grėsmė mūsų pačių supratimui apie mūsų protą ir asmenybes.
Profesorė S. A. Greenfield bene labiausiai susirūpinusi dėl „Twitter“, kuris esą verčia susikoncentruoti ties momentiniais ir bęsitesiančiais ryšiais su internetiniais draugais, o tai iš esmės keičia žmogaus mąstyseną.
„Kodėl kam nors turėtų būti įdomu, ką kažkas valgė pusryčiams? Man tai primena maža vaiką, vis sakantį: Žiūrėk, mamyte, aš darau tai! Žiūrėk, mamyte, aš darau tai“, - sakė mokslininkė.
„Tai beveik tas pat, lyg jie turėtų kokią nors tapatybės krizę. Tai tarsi gyvenimas pasaulyje, kuris nėra realus, tačiau kuriame svarbu, ką žmonės mano apie jus. Pamąstykite apie poveikį visuomenei, kurioje žmonės labiau jaudinasi, ką apie juos galvoja kiti, nei patys apie save“, – pridūrė ji.
Justinas Grinius