Jūsų dėmesiui – Mindaugas Pečkys, Lietuvos mobiliojo ryšio lyderės „Tele2“ Mobiliųjų įrenginių operacinių sistemų inžinierius dalinasi telefonų priežiūros ABC, kad napakliūtumėte į tokią situaciją.
1. Telefono higiena
Jūsų telefono atmintį „valgo“ visos jūsų programėlės: kasdien naudojamos, foniniu rėžimu veikiančios ir pasyviai jūsų buvimo vietą sekančios. Atmintį naudoja ir per ilgesnį laiką telefone prisikaupusios, jokios funkcijos neatliekančios įvairios veiklos „šiukšlės“.
Telefono atmintyje likus mažiau kaip 1 GB laisvos vietos, įrenginys ima veikti lėčiau nei turėtų. Todėl telefono higiena – būtina.
Rekomenduojama kas pusę metų atlikti profilaktinį telefono valymą – tai yra atstatyti jo gamyklinius nustatymus. Tačiau nepamirškite, prieš valydami įrenginį nuo atminties „rijikų“ visas reikalingas programėles persikelti į saugią vietą – atminties kortelę, išorinį diską ar „debesį“. Kitu atvejų jų neteksite.
2. Inventorizacija
Įsigydami telefoną su, tarkim, 16 GB atmintimi, iš tiesų, jos turėsite šiek tiek mažiau. Mat dalį atminties užima gamintojo įdiegta programinė įranga.
Efektyviau atmintį išnaudosite jei, pavyzdžiui, neįsidiegsite kelių panašias funkcijas atliekančių programėlių. Įvertinkite, ar gamintojo įrašytos programėlės jums aktualios. Jei ne – ištrinkite jas arba sustabdykite jų veikimą.
3. Išjunkite programėles
Vienas didžiausių atminties „rijikų“ – Facebook’as. Ši programėlė nuolat, net jos neįsijungus, renka duomenis apie vartotoją. Tačiau pristigus atminties telefone nepulkite jo trinti, nes yra galybė kitų, mažiau naudojamų ar labiau atmintį eikvojančių programėlių. Pradėkite nuo duomenų kopijas darančių programėlių. Jūsų išmanusis įrenginys pasidaro visas reikalingas kopijas, todėl pakartotinis dubliavimas tikrai nėra reikalingas. Tiesa, galite nesunkiai pasitikrinti įrenginio atminties išteklius: meniu skyriuje pasirinkite „Atminties naudojimas“ arba, priklausomai nuo įrenginio, panašiai pavadintą paskyrą.
4. Pasididinkite telefono atmintį
Dar prieš įsigydami išmanųjį turite pasverti savo poreikius. Daug fotografuojantiems ar žaidimus realiu laiku žaidžiantiems siūloma rinktis įrenginius, turinčius daugiau atminties arba galimybę į telefoną įsidėti papildomos atminties kortelę.
Žinoma, atminties kortelė taip pat nėra „guminė“. Todėl periodiškai peržiūrėkite jos turinį ir senesnes nuotraukas bei kitus dokumentus perkelkite į, pavyzdžiui, kompiuterį.
5. Kraustykitės į „debesis“
Nuotraukas, vaizdo įrašus, kontaktus ir kitų dokumentų kopijas rekomenduojama saugoti „debesų“ talpykloje. Taip sutaupysite vietos telefone ir apsaugosite svarbią bei brangią informaciją – praradus įrenginį ar jam sugedus, informacija niekur nedings.