Europos Sąjungos (ES) aukščiausios instancijos teismas antradienį priimdamas netikėtą sprendimą nurodė, kad žmonės turi teisę prašyti JAV interneto gigantės „Google“ ištrinti asmeninius duomenis, kuriuos pateikia jos naršyklė.
Išnagrinėjęs skundą dėl vieno Ispanijos piliečio, Europos Teisingumo Teismas (ETT) nurodė, kad asmenys turi teisę „būti pamiršti“, tam tikromis aplinkybėmis, kai jų asmeniniai duomenys tampa pasenę ar netikslūs.
Konkrečiai, tai taikoma atvejais, kai tokie duomenys „atrodo neadekvatūs, nereikšmingi ar daugiau nebereikšmingi, arba perdėti ryšium su tikslu, dėl kurio buvo apdoroti, ir – atsižvelgiant į praėjusį laiką“.
Tai grindžiama išvada, kad pagal dabartines duomenų apsaugos normas Europos Sąjungoje „interneto naršyklės operatorius yra atsakingas už tai, kaip jis apdoroja asmeninius duomenis“.
„Google“ kol kas komentaro nepateikė, bet ši kompanija, kuri dominuoja interneto paieškos industrijoje, anksčiau yra tvirtinusi, kad yra atsakinga tik už informacijos suradimą.
Kompanijos nuomone, kol informacija yra tiksli ir legali, ir todėl derama viešųjų įrašų dalis, ji neturėtų privalėti trinti tokių duomenų, nes tai prilygtų „cenzūrai“.
Antradienį priimtas Teismo sprendimas buvo netikėtas, nes pernai vienas ETT aukšto rango teisininkas įrodinėjo, kad „Google“ nėra atsakinga už duomenis, pateikiamus interneto puslapiuose, kurie pasirodo jos naršyklėje, o ES piliečiai neturi „teisės būti pamiršti“ skaitmeniniame pasaulyje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.