• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 26 – 27 dienomis Vilniuje susirinkę Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkai tarptautinėje konferencijoje aptars mokslo tarpdiscipliniškumo teikiamas galimybes ir iššūkius, pranešė  Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS).

REKLAMA
REKLAMA

Šioje LJMS organizuojamoje konferencijoje dalyvaus politikai ir mokslo politiką įgyvendinančių institucijų atstovai, skirtingų tyrimų sričių mokslininkai.

REKLAMA

„Vienose valstybėse tarpdiscipliniškumas yra išvystytas plačiau, o dėmesys tarpdalykiniams tyrimams yra pastebimai didesnis. Todėl pirmiausia šios konferencijos tikslas – suteikti mokslo bendruomenei, politikams bei mokslo politiką įgyvendinančių institucijų specialistams galimybę pasidalinti gerąja patirtimi. Akivaizdu, kad skirtingų sričių tyrėjų bendradarbiavimo tendencija tiek Lietuvoje, tiek ir kitur stiprėja, tad labai svarbu paskatinti diskusiją, kuri leistų ne tik perimti tą gerąją patirtį, bet ir atsakyti į klausimą – kaip tarpdiscipliniškumas gali tapti dar efektyvesnis", – teigia vienas iš konferencijos rengėjų dr. Tomas Žalandauskas.

REKLAMA
REKLAMA

T. Žalandauskas taip pat pabrėžia, kad nors Lietuvoje labai dažnai akcentuojama, jog keleto mokslo šakų ekspertų kompetencijų sujungimas ir tarpdalykinis bendradarbiavimas leidžia tikėtis aukštesnio tyrimų rezultatyvumo, praktikoje realių priemonių ir paskatų tokio bendradarbiavimo kultūrai ugdyti turime

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkės dr. Vilmos Petrikaitės, šioje srityje miegoti nėra kada, nes pasaulinė tendencija yra labai aiški – tik sinergija, tarptautinis, tarpdisciplininis bendradarbiavimas ir projektai, vienijantys įvairių  sričių tyrėjų įdirbį ir žinias, šiandieninei visuomenei gali padėti spręsti kylančias problemas ir kurti tokius produktus, kurie patenkintų jos poreikius.

REKLAMA

Pranešama, kad konferencijoje numatomos keturios sesijos, kurių metu planuojama aptarti pagrindinius tarpdiscipliniškumo principus, tarpdisciplininę mokslo ir studijų politiką bei jos įgyvendinimą, diskutuoti apie tarpdisciplininio mokslo finansavimą ir kitokias galimas paskatas tarpdiscipliniškumui mokslo srityje plėtoti.

REKLAMA

Konferencijoje pranešimus skaitys Jungtinės Karalystės Warwick universiteto profesorius Steve Fuller, vieno iš geriausių pasaulio techniškųjų universitetų, Šveicarijos ETH Zurich (Die Eidgenössische Technische Hochschule Zürich) fizikos mokslų daktaras Leszek Reinhard, Europos mokslo fondo atstovė Eva Hoogland, Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto pirmininkė prof. Rūta Marcinkevičienė, Vilniaus universiteto filosofijos mokslų daktaras  Kęstas Kirtiklis, Klaipėdos universiteto docentas Aldis Gedutis ir kiti.

Konferencija vyks viešbutyje „Narutis". Organizatoriai kviečia visus besidominčius registruotis internetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų