Švedų mokslininkai pirmą kartą dviem pacientėms transplantavo jų motinų gimdas. Operacijos praėjusį savaitgalį pavyko sėkmingai, antradienį pranešė Geteborgo universitetas, praneša agentūra AFP.
Pateiktais duomenimis, viena pacienčių gimė be gimdos, o antrai ji buvo pašalinta dėl gimdos kaklelio vėžio. Motinos, paaukojusios savo organus, taip pat jaučiasi gerai.
Rizika, kad abiejų vyresnių nei 30 metų pacienčių organizmas naująją gimdą atmes, medikų vertinimu, yra 20 proc. - kaip ir kitų transplantacijų.
Kad rizika būtų kuo mažesnė, pacientėms buvo persodintos jų motinų gimdos. Artima giminystė duoda „teorinį pranašumą“, teigia medikai.
Po metų moteris bus mėginama apvaisinti dirbtiniu būdu. Jų kiaušinėliai, paimti prieš transplantaciją, bus apvaisinti jų partnerių sperma ir įsodinti į gimdą.
Tik 2014 metais, kai turėtų gimti vaikai, paaiškės, ar operacijos tikrai buvo sėkmingos. Kai moterys susilauks daugiausiai dviejų palikuonių, joms gimda vėl bus pašalinta, kad nereikėtų toliau vartoti naujojo organo atmetimą slopinančių medikamentų.
Pernai pirmą kartą sėkmingai gimdos transplantacijos operacija atlikta Turkijoje.