• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje viešėjęs NASA „Ames“ tyrimų centro vadovas dr. Simonas Pete Wordenas išskirtiniame interviu tvirtino, kad šiuo metu išgyvename naują kosmoso revoliuciją, mat per keliasdešimt artimiausių metų žmonės galės gyventi kitose planetose. Jis teigia, kad ir Lietuva gali spėti į kosmoso technologijų kūrimo traukinį, mat šioje srityje turi nemažą potencialą.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų šalyje NASA „Ames“ tyrimų centro atstovas apsilankė keliais tikslais: jis ne tik skaitė paskaitas Vilniaus ir Kauno aukštųjų mokyklų studentams, lankėsi kitose mokslo įstaigose, biotechnologijų ir lazerių pramonės įmonėse, tačiau taip pat susitiko su šalies vyriausybe. Pasak Lietuvos kosmoso asociacijos direktoriaus Vidmanto Tomkaus, bendradarbiaudama su NASA, Lietuva suinteresuota perimti technologinę kultūrą, kurią agentūra turi sukaupusi kosmoso srityje.

REKLAMA

„Mūsų mokslas yra atradęs pakankamai įdomių dalykų ir atlieka įdomius tyrimus, bet yra didelė problema, kaip juos perkelti į realius gaminius, – sako V. Tomkus. – Mes tikimės, kad su NASA pagalba galėtume to išmokti. Taigi galimybių yra daug. Mums turbūt trūksta tik tikėjimo ir atkaklaus darbo.“

REKLAMA
REKLAMA

S. P. Wordenas su skaitytojais dalijasi įžvalgomis ir nuomone apie Lietuvos galimybes dalyvauti kuriant kosmines technologijas, naująją kosmoso revoliuciją ir dar neatrastas gyvybės formas, esančias kitose planetose.

„NASA turi susidoroti su iššūkiais turėdama mažesnį biudžetą nei anksčiau. Tačiau yra pora dalykų, į kuriuos mes atkreipėme dėmesį: pirmiausia krypstama į komerciją. Privačios kompanijos gali daug pigiau sukurti tam tikrus dalykus nei valstybė“, teigia svečias iš NASA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų