Pasirodo, vandenį įmanoma ir pašokdinti. Pašokdinti taip, kad jis tampa panašus į nežemišką substanciją. Reikalas tas, kad su vandeniu šiuo atveju viskas gerai – jis čia niekuo dėtas. Fokusų autorius – naujas metalas.
Ročesterio universiteto mokslininkai sukūrė neįtikėtinai vandens poveikiui atsparų (hidrofobinį) metalą, nuo kurio vandens lašai atšoka kaip skaidraus gelio lašai. Įdomiausia tai, kad metalo paviršiui hidrofobiškumo suteiktos ne cheminiu, o lazeriniu poveikiu – lazerio spinduliu metalo paviršiuje išraižius tam tikras nanostruktūras. Tai reiškia, kad tokia nanolygmens graviūra nenusitrins.
Šios metalo apdirbimo technologijos perspektyvos tiesiog gniaužia kvapą: pradedant lėktuvų korpuso apdirbimu (nuo tokio korpuso atšoktų absoliučiai visi krituliai, tad jis neapledėtų), baigiant automobilių, mobiliųjų telefonų ar kitų išmaniųjų technologijų korpusais. Kitaip tariant – viskam, kas gaminama iš metalo. Planuojama šia technologija sukurti ir 100 proc. efektyvumo vandens surinkimo ir valymo sistemas besivystančioms šalims.
Metalo paviršius apdorojamas galinga ir ypač preciziška lazerine technologija – ji metalo paviršių išgraviruoja mikro ar nano struktūromis, kurios metalui suteikia ypatingų savybių.
O efektas – tiesiog stebuklingas. Metalas tampa toks atsparus vandeniui, kad vandens lašai nuo jo atšoka kaip…
Žodžiais to perteikti beveik neįmanoma – verčiau pažiūrėkite.