Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Ir dar papildysiu, kad tokią saulės bateriją kuri pavaizduota piešinyje reikia apsukti atvirkščiai, kad gamintų elektrą: ten kur apačia - ji turi žiūrėti į viršų, o ten kur viršus - jis turi žiūrėti į apačią.
Straipsnyje paminėtas kadmio telūridas (CDTe) iš kurio sudarytas elektronais nedasotintas sluoksnis (p-layer, šiame piešinyje raudonai), tačiau kyla vienas klausimas: čia, turbūt, pamiršta paminėti, kad su CdTe paprastai yra dar naudojama ir kita l.svarbi cheminė medžiaga - kadmio sulfidas (CdS), kuris paprastai sudaro elektronais persotintą sluoksnį (n-layer). O cinko oksidas (ZnO) paprastai tarnauja tik el.srovės laidininku. ZnO plačiai naudojamas saulės baterijų gamybai dėl to, kadangi jis skaidrus todėl netrukdo saulės šviesos spinduliams pasiekti vidinius photovoltaic'o sluoksnius.
Taigi, nors straipsnyje tas nepaminėta, aš manau kad tie n-type kūgiai yra sudaryti iš CdS. Taip buvo daroma iki šiol, bet čia patobulinimas yra, kad pasitelkiant nanotechnologijas saulės baterijos komponentai buvo išdėstyti ne sluoksninio sumuštinio principu bet trimatėje erdvėje (3-G), dėlto atsirado kūgiai kurių anksčiau nebuvo.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų