• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turintys „iPhone“ išmaniuosius telefonus jau dabar gali išbandyti D. Britanijoje sukurtą programą, padedančią sukurti malonius sapnus.

REKLAMA
REKLAMA

Britų mokslininkas profesorius Richardas Wisemanas, padėjęs sukurti šią išmaniesiems telefonams skirtą programą, mano, kad ji iš tikrųjų gali pagelbėti sergantiems miego sutrikimais ar depresija, skelbia „Dailymail.co.uk“. „Dream:ON“ pavadintą programą jau dabar iš „AppStore“ parduotuvės gali nemokamai parsisiųsti „Apple“ išmaniųjų telefonų vartotojai, o netrukus bus pateikta ir „Android“ operacinę sistemą naudojantiems telefonams skirta šios programos versija.

REKLAMA

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad „Dream:ON“ tėra eilinė pramoginė mobilioji aplikacija, iš tikrųjų jos veikimas yra moksliškai pagrįstas, sakoma pranešime. Hertfordšyro universitete (D. Britanija) dirbantis psichologijos profesorius R. Wisemanas aiškina, kad telefonas su  „Dream:ON“, pasitelkęs judesius fiksuojantį daviklį, nustato, kada miegantis žmogus pasiekia vadinamąją greitųjų bangų miego fazę (REM), ir tuomet programos paleistas tam tikrų garsų įrašas pradeda veikti žmogaus pasąmonę, skatindamas vienokio ar kitokio pobūdžio malonius sapnus. Žinoma, programa negali sugeneruoti „idealaus sapno“, tačiau, pasak mokslininko, vadinamosios akustinės „sapnogramos“, pateikiamos kartu su pačia programa, skatina vadinamuosius sąmoningus sapnus, kuomet miegantis žmogus suvokia, kad sapnuoja, ir pagal pageidavimą gali keisti įvykių eigą sapne ir jo siužetą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak programos kūrėjų, įdiegus „Dream:ON“ telefone reikia pasirinkti žadintuvo funkciją ir nustatyti kėlimosi laiką. Tada vartotojai turi pasirinkti vieną iš siūlomų „sapnogramų“, kurios imituoja buvimą ramioje kaimo vietovėje, gamtoje, intensyvų miesto gatvių ritmą ar net dramatiškus kelionės kosmosu nuotykius. Prieš užmingant telefoną su aktyvuota „Dream:ON“ reikia pasidėti ant čiužinio, geriausia netoli galvos. „iPhone“ akselerometras žmogui miegant fiksuoja jo judesius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miegodami mes paprastai patiriame tris skirtingas miego fazes, aiškina programos kūrėjai. Pirmųjų dviejų metu mes vartomės ir judame, tačiau pasiekę REM fazę gulime ramiai it sukaustyti. „Dream:ON“ stengiasi nustatyti būtent šią miego fazę, ir kai daviklis neregistruoja kūno judesių, programa paleidžia vartotojo pasirinkto scenarijaus „sapnogramą“. Tylūs garsai iš telefono garsiakalbio veikia pasąmonę ir skatina sąmoningus sapnus. Po to programa, nustačiusi REM fazės pabaigą, per vieną minutę pažadina žmogų, kad jis sugebėtų prisiminti savo sapną.

REKLAMA

Profesorius Richardas Wisemanas ragina programos naudotojus užsirašyti savo sapnus ir pranešti apie juos programos kūrėjams, kad būtų galima dar tiksliau „kalibruoti“ „sapnogramas“, o šios savo ruožtu veiktų efektyviau ir padėtų didesniam programos vartotojų skaičiui.

Šiame vaizdo siužete – „Dream:ON“ veikimo pristatymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų