• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vašingtono universiteto biomedicinos inžinierių komanda paskelbė sukūrusi greičiausią pasaulyje fotokamerą, kuri gali fiksuoti vaizdus net 100 milijardų kadrų per sekundę dažniu.

REKLAMA
REKLAMA

Tai tikrai didelis pasiekimas, nes kol kas greičiausios kameros realiu laiku galėjo fiksuoti vaizdus tik 10 milijonų kadrų per sekundę greičiu.

REKLAMA

Dabar galima užfiksuoti net patį greičiausią objektą Visatoje – šviesą.

Štai kaip atrodo trumpas lazerio impulsas, atsimušantis į veidrodį. Įvykio trukmė – keli šimtai pikosekundžių.

Ji pavadinta suspaustų duomenų ultragreito fotografavimo kamera (compressed ultra-fast photography, CUP). Tiesa, jau nuo 2011 metų naudojamos kameros, galinčios fiksuoti ir didesniu greičiu, tačiau tik pasikartojančius reiškinius – padarius daug to paties proceso nuotraukų ir sujungus jas į seką.

REKLAMA
REKLAMA

CUP kamera gali fiksuoti trumpalaikius ir nesikartojančius procesus.

Vienas iš mokslininkų, kūrusių šią kamerą, teigė „Dabar pirmą kartą istorijoje žmonėms pavyko pamatyti, kaip atrodo šviesos impulsas. Kadangi šis metodas padidino vaizdų fiksavimo greitį tūkstančiais kartų, nėra abejonių, kad tai atvers kelius naujiems atradimams, kurių mes dar net negalime numatyti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši kamera neatrodo taip, kaip įprastinis fotoaparatas – tai sudėtinga sistema, kurios viena pagrindinių dalių – kompiuteriniai algoritmai, iš krūvio sąsajos jutiklio (angl. CCD, charge-coupled device) gaunamus duomenis perdirbantys į vaizdus.

Tokios itin sparčios kameros galės gerokai padidinti mūsų supratimą apie labai greitai vykstančius biologinius ir cheminius procesus, sukurti geresnius sudėtingų dinaminių sistemų modelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų