JAV mokslininkams pavyko sukurti itin hidrofobišką medžiagos paviršių, nuo kurio vandens lašeliai tiesiog atšoka, pranešė „Popsci.com“. Brookhaveno nacionalinės laboratorijos Niujorke mokslininkams tai pavyko padaryti eksperimentuojant su tam tikros formos nanostruktūromis.
Amerikiečių sumodeliuotas ir pagamintas naujasis hidrofobinis paviršius sudarytas iš cilindrinės ir konuso formos nanostruktūrų. Dėl plokščio cilindrų pavidalo išsikišimų paviršiaus prie jo prisilietęs vandens sluoksnis išlikdavo stabilūs ir neprasisunkdavo gilyn, tačiau kūgio formos nanostruktūros veikė dar efektyviau, priversdamos formuotis vandens rutuliukus, kurie iškart nuriedėdavo šalin.
Pasak tyrėjų, vanduo buvo atstumiamas nuo tokio paviršiaus net ir tada, kai jis buvo purškiamas ant jo dideliu greičiu. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Advanced Materials“.
Dabar Brookhaveno nacionalinės laboratorijos tyrėjai darbuojasi stengdamiesi perkelti tokį nanostruktūrinį paviršių ant stiklo ir plastiko. Naujos superhidrofobinės medžiagos padėtų saugoti automobilius ir įrenginius nuo apledėjimo, didelė tokių medžiagų paklausa jaučiama ir medicinos technikos srityje.