Syph, Australija
Specializuotų organizmų kolekcija veikia kaip vienetas – pramoniniai, energetiniai arba maisto gamybos moduliai. Kompanijos „Arup Biomimetics“ dizainas.
Sub Biosphere 2
Šis miestas gali plaukioti ant vandens paviršiaus arba pasinerti į vandenyno gelmes. Jis sukurtas akvanautams ir okeanografiniams tyrimams.
The Gyre, plaukiantis povandeninis dangoraižis
Tai yra apverstas dangoraižis, kuris siekia 400 metrų gylį ir turi vidinį 212 tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Keturi jo sparnai tokie dideli, kad gali priimti stambiausius egzistuojančius laivus. Kompanijos „Zigloo“ dizainas, 2010 metai.
„Poseidon Undersea Resorts“, prie Katafingos salos, Fidžio salos
Šis povandeninių penkių žvaigždučių viešbučių tinklo 15 metrų gylyje projektas pristatytas prieš kelerius metus.
Lady Landfill
Lady Landfill buvo suprojektuotas trijų serbų architektų 2011 metų dangoraižių varžyboms eVolo. Šis milžiniškas dangoraižis turėjo rinkti ir perdirbti atliekas iš milžiniškos Ramiojo vandenyno šiukšlių dėmės, paversdamas jas energijos šaltiniu.
Underwater Skyscraper 7
Šie statiniai suprojektuoti kaip tyrimų stotys bei povandeniniai miestai 6 tūkstančiams žmonių. Juose – kino teatrai, sporto salės, poilsio zonos ir ligoninės. Kompanijos „De Bever Architecten BNA“ dizainas.
Water-Scraper, 2010
Šis konceptas turi struktūrą, kuri leidžia gaminti savo elektrą, panaudojant Saulės, vėjo ir bangų energiją. Jis turi savo maisto auginimo sistemą ir netgi nedidelį miškelį paviršiuje.
Žmonijos ateitis po vandeniu, 1968 metai
Iš knygos „Explorers of the Deep: Man‘s Future Beneath the Sea“.
Povandeninis miestas, 1964 metais
Iš „Das Neue Universum“, sukurto Klauso Burgle.
Povandeniniai miestai, 1954 metai
Iš knygos „Out of Time: Designs for the Twentieth-Century Future“ (1954).