Anot Pasaulio sveikatos organizacijos, pašalinti žalingą mobiliųjų telefonų skleidžiamos radiacijos poveikį nėra įmanoma. Ši radiacija gali žmogaus organizmą veikti kaip kancerogenas, rašo ABC Science.
Tačiau tvirtinama, kad apie mobiliųjų telefonų skleidžiamos radiacijos poveikį smegenims yra žinoma nedaug.
Dauguma mokslininkų sutinka, kad mikrobangų radiacija iš mobiliųjų telefonų kaitina žmogaus ląsteles taip, kaip mikrobangų krosnelė šildo maistą. Tačiau nėra tikslių priemonių, kurios leistų išmatuoti, kaip kalbant mobiliuoju telefonu kinta temepratūra žmogaus smegenų viduje.
„Galima labia lengvai išmatuoti, iki kokios temperatūros sušilo kepsnys mikrobangų krosnelėje, – tereikia įdėti termometrą. Tačiau su žmogaus smegenimis to nepadarysi“, – sako inžinierius dr. Lothar Moelleris.
Anot jo, dabartiniai metodai, kuriais bandoma išmatuoti, kaip smarkiai dėl mobiliųjų telefonų įkaista žmogaus smegenys, remiasi kompiuterinėmis simuliacijomis arba bandymais su žmogaus galvos ir smegenų maketais. Tačiau tokiais būdais gauti rezultatai yra tik apytiksliai.
Pasak mokslininkų, tai, kiek smarkiai dėl telefonų kaista smegenys, gali priklausyti nuo to, kaip mobilusis telefonas laikomas prie galvos, koks yra kaukolės dydis, odos plonumas, fizinės smegenų ypatybės. Įtaką gali daryti drėgni plaukai, metaliniai auskarai, kraujo apytaka ir pan.
Mokslininkai dr. Davidas H. Gultekinas ir dr. L. Moelleris naudodamiesi magnetiniu rezonansu bandė nuotoliniu būdu išmatuoti mobiliųjų telefonų spinduliuotės veikiamų smegenų temperatūrą.
Profesorius Rodney Croftas, atliekantis bandymus su smegenų maketais, tvirtina, kad mobilieji telefonai labai nežymiai paveikia smegenų temperaturą. Tačiau jis tvirtina, kad D. H. Gultekino ir L. Moellerio atrastos priemonės leis poveikį smegenims nustatyti tiksliau ir „akademiškiau“.
„Manau, kad nauji smegenų temperatūros duomenys skirsis nuo ankstesnių, tačiau tas skirtumas bus labai mažas“, – tikina R. Croftas.