Į bakalauro studijas jau pakviesti 255 stojantieji, iš jų 72 – į valstybės finansuojamas studijų vietas, 1 – į valstybės nefinansuojamą vietą su studijų stipendija. Nemokamai galės studijuoti ir pirmakursiai, gavę tiksliniu būdu finansuojamą studijų vietą – tokių šiemet universitete planuojama net 52 (pernai šis skaičius tesiekė 25 vietas). Dar 130 stojančiųjų pasirengę mokėti už studijas patys.
Motyvuoti mokytis arčiau namų
Komentuodama pirmojo etapo rezultatus, Šiaulių universiteto Priėmimo komisijos atsakingoji sekretorė Lina Bivainienė konstatavo: „Lyginant su praėjusiais metais, šiemet kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose bakalauro studijų vietose gauta nežymiai mažiau: šiemet - 72, pernai - 89. Po pirmojo priėmimo etapo į I pakopą nemokamai (valstybės finansuojamose ir tiksliniu būdu finansuojamose vietose) studijuoti šiemet pakviesti 125 stojantieji, praėjusiais metais – 114 stojančiųjų, o į valstybės nefinansuojamas vietas – 130 (pernai - 154) stojančiųjų. Taigi priėmimo svyravimai palyginti nežymūs. Iš viso po I bendrojo priėmimo etapo studijuoti Šiaulių universitete pakviesti 255 stojantieji, pernai jų buvo 268“.
Nuo liepos 29 dienos vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kuris taip pat dar gali veikti galutinius rezultatus. Galutinius skaičius koreguos ir papildomo priėmimo etapas, kuris vyks rugpjūčio 6-8 dienomis.
Iš viso studijuoti Šiaulių universitete pageidavo 1541 stojantysis. Pirmuoju pageidavimu Šiaulių universitetą rinkosi per 400 stojančiųjų (kartu su tiksliniu finansavimu).
„Statistiniais universiteto duomenimis, didžiąją dalį, apie 70 proc., mūsų studentų sudaro tie, kurie Šiaulių universitetą pasirenka pirmuoju pageidavimu. Tai rodo aiškų studentų apsisprendimą bei motyvaciją studijuoti unikalias, tik Šiaulių universitete dėstomas studijų programas arba poreikį studijuoti arčiau namų“, – sakė L. Bivainienė.
Nuo rudens – per 600 studentų
„Nors stojančiųjų Lietuvoje mažėja, atsižvelgiant į aplinkybes ir lyginant su praėjusių metų to paties laikotarpio rezultatais, galima teigti, kad 2016 m. priėmimo į ŠU situacija išlieka stabili: jau priimta 150 magistrantų, 54 įstojo į sutrumpintąsias studijas institucinio priėmimo metu, 89 – į Tęstinių studijų institutą. Jau dabar suskaičiuojame apie 550 būsimų studentų. Tikėtina, dar priimsime bakalaurų per kitus priėmimo etapus, taip pat stojančiųjų iš užsienio šalių, todėl bendras priimtųjų skaičius rugsėjo pirmąją keisis“, – sakė Šiaulių universiteto studijų prorektorius dr. Remigijus Bubnys.
Šiaulių universitete studijuoti pagal tikslinio studijų finansavimo programą šiais mokslo metais planuojama pakviesti 54 (pernai jų buvo 30) studentus. Šiemet gauti tikslinį finansavimą pirmu pageidavimu pretendavo 79 stojantieji, iš viso pateikti 95 pageidavimai. Net 32 stojantieji pretendavo į tikslinio finansavimo vietas pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo bakalauro studijų programoje, taip pat integruotų gamtos mokslų pedagogikos (16) bei specialiosios pedagogikos (14) studijų programose.
Liepos 25–28 dienomis pakviestieji studijuoti turi pasirašyti sutartis su Šiaulių universitetu. Pagrindinio priėmimo į bakalauro studijas galutiniai rezultatai bus aiškūs po papildomo priėmimo etapo, kuris baigsis rugpjūčio 8-tą.
Atsisakyta 6 studijų programų
Stojančiųjų šiemet nesurinko 6 studijų programos. Tai lietuvių filologija ir komunikacija, audiovizualinis menas, sveikatos edukologija, optometrija, elektronikos inžinerija ir kultūrinė edukacija. „Palyginus su visos Lietuvos aukštųjų kontekstu, šis programų skaičius nėra didelis – šiemet visoje Lietuvoje iš aukštųjų mokyklų siūlytų 837 programų dėl nepakankamo susidomėjusiųjų skaičiaus priėmimas nutrauktas į 82 programas“, – sakė Šiaulių universiteto prorektorius.
Įdomu tai, kad daugiau nei įprastai stojančiųjų šiemet rinkosi studijuoti socialinį darbą ir socialinę reabilitaciją. L. Bivainienė tokį stojančiųjų aktyvumą vadina „didžiausia šių metų priėmimo staigmena“, mat studijuoti šią studijų programą pareiškė norą net 70 pretendentų. Pakviesta buvo 17 stojančiųjų, iš jų 13 – į valstybės finansuojamas studijų vietas. Anot Priėmimo komisijos sekretorės, tai rodo stojančiųjų motyvaciją ir socialinio darbo bakalauro išsilavinimą turinčių specialistų profesijos poreikį visuomenėje.