Mokslininkai mano, kad pagal naujienų antraštes galima numatyti, kokie įvykiai laukia ateityje ir kokių ligų protrūkių galima tikėtis, rašo BBC.
Renkant informaciją bus naudojama medžiaga iš „New York Times“ ir kitų naujienų portalų, taip pat naudojamasi duomenimis iš internetinės enciklopedijos „Wikipedia“.
Ekspertai didžiausią dėmesį sutelkė į riaušių, mirčių ir ligų protrūkių nuspėjamumą. Mokslininkai tvirtina, kad įvykiai buvo atspėjami 70–90 procentų tikslumu.
Tyrimą atliekantys mokslininkai sako, kad naudojant suarchyvuotas naujienas ir informaciją apie dabartinius įvykius, jiems pavyko rasti ryšį tarp sausrų ir audrų Afrikoje bei choleros protrūkių.
Pavyzdžiui, 1973 metais „News York Times“ publikavo naujieną apie sausrą Bangladeše, o 1974 metais buvo pranešta apie choleros epidemiją. Toje pačioje šalyje 1983 metais laikraščiai rašė apie kitą sausrą, o 1984 metai buvo skelbiama informacija apie choleros protrūkį.
„Įspėjimai apie choleros epidemijas gali būti pranešami likus metams iki jų“, – tvirtina mokslininkai Ericas Horvitzas ir Kira Radinsky.