Rusijos mokslininkai ketvirtadienį paėmė pirmąjį ledo pavyzdį iš po Antarkties ledu plytinčio Vostoko ežero, remdamasi Rusijos Arkties ir Antarkties tyrimų institutu skelbia „RIA Novosti“.
2012 metų vasario mėnesį Rusijos mokslininkai po dešimtmečius trukusių pastangų galiausiai pasiekė 3,7 kilometro gylyje plytintį Vostoko ežerą, kuris yra užšalęs pastaruosius 20 mln. metų.
Mokslininkai tikisi, jog pasiekus Vostoko ežerą – didžiausią po ledu esantį ir apskritai vieną didžiausių ežerų pasaulyje - pavyks atskleisti naujų gyvybės formų egzistavimą ir sužinoti, kaip gyvybė vystėsi prieš ledynmetį.
Mokslininkai jau buvo ištyrę vandens mėginius, paimtus 2012 metais, tačiau jie nebuvo įsitikinę, kad šie mėginiai yra iš ežero vandens, o ne iš ežerą dengiančio ledo.
„Pirmasis skaidraus ežero ledo pavyzdys, kurio ilgis siekia du metrus, buvo paimtas sausio 10 dieną 3 kilometrų 406 metrų gylyje“, - teigiama instituto pranešime.
Ledas iš Vostoko ežero gali turėti specifines fizines savybes, skirtingas nuo įprasto ledo, teigė Rusijos Antarkties ekspedicijų logistikos centro vadovas Viačeslavas Martianovas.