• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos generalinis prokuroras pareiškė, kad dėl pastarojo nelaimių srauto, keliančio grėsmę Tarptautinei kosminei stočiai (TKS), kaltas nepakankamai apmokamų mokslininkų aplaidumas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepilotuojamo krovininio laivo „Progress“ sudužimo rugpjūčio 24 dieną ir incidento, kai rugpjūčio 18 dieną į ne tą orbitą pasiųstas didžiausias Rusijos palydovas, tyrimas kaltę dėl abiejų incidentų suvertė valstybės valdomai „Roskosmos“ kosmoso agentūrai ir jos darbuotojams, praneša naujienų agentūra AFP.

REKLAMA

Sprendime teigiama, kad generalinė prokuratūra sieks, kad „sukėlusieji nelaimes“ sulauktų drausminių priemonių ir baudų bei atskirai įvardijo agentūros vadovo atsakomybę.

Prokuroro pranešime nurodoma, kad „dalis „Roskosmos“ pareigūnų nebuvo tinkamai kontroliuojami dėl atitinkamų sprendimų įgyvendinimo“.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau girtą Rusijos kosmoso agentūrą dar balandį sukrėtė pertvarkymai, kai atleistas jos vadovas Anatolijus Perminovas.

„Roskosmos“ priėmė kritiką, tačiau skundžiasi nepakankamu finansavimu ir nesugebėjimu varžytis dėl talentingiausių žmonių su Vakarų kompanijomis, galinčiomis pasiūlyti daugiau nei sovietinių laikų institucijos ir jų spartietiškos sąlygos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po A. Perminovo atleidimo Rusija neteko trijų navigacijos palydovų, kuriuos šalies premjeras Vladimiras Putinas vadino JAV sukurtos visuotinės padėties nustatymo sistemos (GPS) konkurentais.

Po to „Roskosmos“ buvo priverstas laikinai sustabdyti svarbiausių savo raketų – „Sojuz“ ir „Proton-M“ skrydžius. Be to, imta abejoti Rusijos gebėjimais saugiai gabenti žmones į kosmosą.

REKLAMA

JAV kosmoso agentūra NASA jau buvo pradėjusi svarstyti galimybę pirmą kartą per 10 metų palikti TKS be įgulos, jei „Roskosmos“ nepavyktų iki lapkričio vidurio išspręsti „Sojuz“ raketos nešėjos problemų.

JAV užbaigus daugkartinių erdvėlaivių programą, o privačioms ir valstybinėms Vakarų šalių kompanijoms kol kas nesugebėjus užpildyti šios nišos, Rusija kol kas yra vienintelė šalis, gebanti skraidinti įgulą į TKS.

„Roskosmos“ spalio 3 dieną surengė sėkmingą „Sojuz“ modelio bandomąjį paleidimą, o naują įgulą į TKS ketina siųsti lapkričio 14 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų