• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutiniuoju metu kompanija „Qualcomm“ vis daugiau dėmesio ėmė skirti ne tik bevielių ryšio priemonių, skirtų mobiliems įrenginiams, kūrimui, bet ir fundamentiniams tyrimams. Jie turėtų leisti sukurti daugybę įdomių sprendimų, tarp jų ir besimokantį procesorių, veikiantį dirbtinių neuronų tinklų pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas „CNet“ rašo, kad kompanijos „Qualcomm“ direktorių valdybos pirmininkas Paulas Jacobsas su didžiausiu malonumu papasakojo apie kompanijos pasiekimus kuriant vadinamąsias „skaitmenines smegenis“.

REKLAMA

„Qualcomm“ šiandien intensyviai bendradarbiauja su Masačiusetso technologinio instituto (MIT) mokslininkais. Šiems jau pavyko prijungti skaitmenines smegenis prie žiurkės ir išmokyti ją pereiti labirintą. Po atminties ištrynimo procedūros gyvūnas negalėdavo įvykdyti užduoties, kol nebūdavo prijungiamas prie neuroninio tinklo iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA

Paulo Jacobso teigimu, tai tik maža dalis to, kas gali įvykti medicinoje per artimiausius 10-15 metų. Kompanija „Qualcomm“ taip pat kuria daviklius, kurie yra beveik smiltelės dydžio ir gali tilpti į kraujo indus. Šitaip bus galima, pavyzdžiui, perspėti apie galimą širdies smūgį iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Qualcomm“ direktorių valdybos pirmininkas pasisakė ir apie „Facebook“ bei „Oculus VR“ sandorį, nors pastaroji su perspektyviomis medicinos technologijomis turi mažai ką bendro. Jo manymu, virtualūs tinklai gali tapti didele platforma, tačiau vargu ar tai pakeis tikrąjį kontaktą.

Antra vertus, P. Jacobsas džiaugiasi dėl šio sandorio, kadangi virtualios realybės įrenginių kūrimas reikalauja daugybės sensorių, procesorių, bevielio ryšio adapterių ir daug ko kito – visa tai jau moka daryti „Qualcomm“. Taigi, kompanijai atsiveria naujos plėtros kryptys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų