Kaip pabrėžia ministrė, stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius pastaraisiais metais mažėja, o norinčiųjų mokytis profesinėse mokyklose skaičius auga kasmet po 10 proc., arba apie 2 tūkst. jaunuolių.
Šiemet norintieji įgyti amato dažniausiai renkasi grožio ir sveikatos paslaugų, tokių kaip kirpėjo, kosmetiko-vizažisto, masažisto, kosmetologo, taip pat automechaniko, statybininko apdailininko, suvirintojo profesijas. Didelio susidomėjimo sulaukia naujos profesinėse mokyklose siūlomos programuotojo ir aviamechaniko specialybės.
Nors priėmimas tęsis iki rugsėjo 1 d., dešimt profesinio mokymo įstaigų jau yra gavusios daugiau kaip 60 proc. būsimųjų mokinių paraiškų. Itin gausaus ankstyvo stojančiųjų antplūdžio šiemet sulaukė Plungės technologijų ir verslo mokykla, Panevėžio profesinio rengimo centras, Elektrėnų profesinio mokymo centras, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla.
74 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo per 200 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir t.t.
Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Profesinėse mokyklose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip pat tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kompetenciją ar kvalifikaciją.
Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikacijos siekiantiems asmenims. Pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.