• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug prieš 3 metus Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi  (Nicolas Sarkozy) pasiūlė įvesti griežtas bausmes kovojant su neteisėtu failų apsikeitimu. Praėjusį rugsėjį, praėjus dviems politinių ir teisinių debatų metams, siūlymas virto įstatymu, pagal kurį piratams po trijų įspėjimų bus atjungtas internetas. Šių metų pradžioje valdžia įsteigė  specialią agentūrą HADOPI, kuri turėjo prižiūrėti įstatymo vykdymą. Tačiau, praėjus pusei metų, nebuvo padarytas nė vienas įspėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Birželio mėnesį vykusioje spaudos konferencijoje agentūros vadovė Mari-Fransua Mare (Marie-Françoise Marais) pareiškė, kad jos pavaldiniai pasiruošę imtis darbo. Tačiau...

REKLAMA

Ekspertai vis labiau įsitikina, kad įstatymas neveiks niekada. Pavyzdžiui, Žanas-Klodas Lariu (Jean-Claude Larue), kompiuterinių žaidimų asociacijos vadovas, atliko tam tikrus skaičiavimus. Interviu žurnalui „L'Express“ jis papasakojo, kad tik šimto žaidimų cirkuliacijos sekimas per metus kainuos daugiau kaip 400 tūkstančių eurų.

REKLAMA
REKLAMA

O N. Sarkozi partijos pirmininkas Žanas-Fransua Kope (Jean-François Copé) priėjo išvadą, kad „neteisėtas failų apsikeitimas bus sustabdytas ne įstatymais, o dėl techninio progreso ir naujų vartojimo modelių“.

Ir iš tikrųjų: auga legalių muzikos ir filmų paslaugų skaičius. Didžiosios Britanijos organizacija „PRS for Music“ pasisakė už tai, kad vartotojai būtų palikti ramybėje, tačiau reikėtų apmokestinti interneto paslaugų teikėjus, kurių mokama suma priklausys nuo piratinio duomenų srauto. Taip pat Didžiosios Britanijos valdžia palaimino įstatymą, analogišką prancūziškam, tačiau ir jis iki šiol neveikia.

Beje, Rennes universiteto atliktas tyrimas parodė, kad failų apsikeitimo tinklų duomenų srautas priėmus įstatymą tik padidėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų