• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS



Austrijoje pradėjo veikti pirmasis pasaulyje kompiuterių tinklas, kuriuo perduodami duomenys apsaugoti kvantinio kodavimo metodu. Jo atidarymas sutapo su Vienoje surengta moksline konferencija, pranešė „Vnunet.com“.

REKLAMA
REKLAMA

Vieną ir Sankt Pölteno miestą jungiantis naujasis duomenų perdavimo tinklas susideda iš 6 posistemių ir 8 tarpinių jungčių, susietų daugiau nei 200 kilometrų ilgio šviesolaidžiais. Tarpinėse jungtyse naudojamos 6 skirtingos šifravimo raktus generuojančios kvantinio kodavimo technologijos, kurios yra integruotos į tinklą naudojant standartines priemones, sakoma pranešime.

REKLAMA

Duomenų perdavimo tinklą įrengė organizacija „Secure Communication based on Quantum Cryptography (SECOQC)“, kuri buvo įkurta 2004 m. siekiant apsaugoti svarbią informaciją nuo šnipinėjimo. Teigiama, kad vienas šios organizacijos tikslų – apsauga nuo JAV, D. Britanijos, Kanados, Australijos ir N. Zelandijos sukurtos globalinės elektroninės informacijos stebėjimo sistemos ECHELON.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes suteiksime įmonėms kvantinėmis technologijomis paremtas informacijos apsaugos priemones, kurios padės joms apsisaugoti nuo pramoninio špionažo“, - pareiškė šio projekto iniciatorius dr. Christianas Monykas.

Pasak jo, praeityje dideli finansiniai nuostoliai, Austrijos įmonių patiriami dėl pramoninio šnipinėjimo, buvo siejami su ECHELON elektroninių komunikacijų tinklų stebėjimo veikla. „Mūsų tikslas – kuo svariau prisidėti prie Europos ekonomikos konkurencingumo ir nepriklausomumo“, - sakė mokslininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujojo kvantinio šifravimo tinklo mazgai buvo įrengti bendrovės „Siemens“, daugiausiai prisidėjusios prie projekto įgyvendinimo, biuruose. Šie mazgai – maždaug 50 cm dydžio elektroniniai įrenginiai su mobiliais kvantinio šifravimo įtaisais, kurie gali būti jungiami prie standartinės architektūros duomenų perdavimo tinklo.

Kvantinio šifravimo sistemos remiasi Heisenbergo neapibrėžtumo principu, pagal kurį neįmanoma perimti kvantinės informacijos jos nepakeitus. Tai reiškia, kad „pasiklausyti“ taip apsaugotų tinklų neįmanoma, nes sistema iškart užfiksuos duomenų pasikeitimą ir nutrauks ryšį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų