• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien pradeda veikti antrosios kartos Šengeno informacinė sistema (SIS II), padėsianti užtikrinti geresnį saugumą ir laisvą judėjimą Šengeno erdvėje, pranešė Europos Komisija (EK).

REKLAMA
REKLAMA

SIS II suteikia nacionalinėms už sienų kontrolę atsakingoms institucijoms, muitinėms ir policijos tarnyboms galimybę lengvai dalytis informacija apie asmenis, kurie gali būti susiję su sunkiais nusikaltimais. Sistemoje taip pat galima rasti perspėjimus apie dingusius asmenis, ypač vaikus, ir informaciją apie tam tikrus nuosavybės objektus – banknotus, automobilius, furgonus, šaunamuosius ginklus ir tapatybės dokumentus, – kurie gali būti pavogti, pasisavinti arba dingę, teigiama pranešime.

REKLAMA

Už vidaus reikalus atsakinga ES Komisijos narė Cecilia Malmström sakė: „Su džiaugsmu pranešu, kad SIS II jau pradeda veikti. Drauge su Tarybos ir Parlamento bendradarbiais pavyko sėkmingai baigti projekto rengimo etapą. Darbas, kurį man teko perimti, buvo tikrai sudėtingas; nebuvo lengva vėl išjudinti šį projektą, tačiau tvirtas ryžtas padėjo įveikti didžiausias kliūtis. Dabar galime imtis įgyvendinimo etapo, kurį prižiūrės naujoji agentūra eu.LISA.“

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad, panaikinus patikrinimus prie vidaus sienų, SIS II išlieka ypač svarbi sudarant geresnes sąlygas asmenims laisvai judėti Šengeno erdvėje. SIS II yra nuo 1995 m. veikiančios Šengeno informacinės sistemos antrosios kartos sistema, papildyta naujomis funkcijomis, pvz., galimybe įvesti biometrinius duomenis (pirštų atspaudus ir nuotraukas), naujo tipo perspėjimai (dėl pavogtų orlaivių, laivų, konteinerių, mokėjimo priemonių) ar galimybė susieti skirtingus perspėjimus (pavyzdžiui, perspėjimas dėl asmens ir dėl transporto priemonės). Be to, sistemoje SIS II Europos arešto orderiai tiesiogiai siejami su perspėjimais dėl ieškomų suimti, perduoti arba išduoti asmenų: taip kompetentingoms institucijoms lengviau ir greičiau užtikrinti būtinus tolesnius veiksmus.

Pasak EK atstovų, SIS II užtikrinama patikima duomenų apsauga. Naudotis SIS II gali tik nacionalinės už sienų kontrolę atsakingos institucijos, policijos, muitinės, teismų, vizų ir transporto priemonių registracijos tarnybos. Kiekvienas asmuo turi teisę prieiti prie su juo susijusių į SIS II įvestų duomenų ir kreiptis į kompetentingas nacionalines institucijas, kad jie būtų pataisyti arba pašalinti. Be to, kiekvienas gali pateikti skundą teismui, pasiekti, pataisyti, pašalinti ar gauti informaciją arba žalos atlyginimą dėl su juo susijusio perspėjimo. Nacionalinės priežiūros institucijos ir Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas aktyviai bendradarbiaus ir užtikrins suderintą SIS II priežiūrą, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų