• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perovskitas – tai kalcio titanatas, mineralas, 1839 metais atrastas Uralo kalnuose ir pavadintas rusų minerologo Levo Perovskio vardu. Visai neseniai perovskitas tapo moksline sensacija, ir jam jau žadama ateitis, ne prastesnė nei grafenui. Pasirodė, kad iš šio mineralo ir jo junginių galima nebrangiai pagaminti efektyvius saulės elementus ir puslaidininkius.

REKLAMA
REKLAMA

Visai neseniai mokslininkai iš Kembridžo ir Oksfordo universitetų pranešė apie savo pasiekimą – jie, panaudoję perovskitą, sukūrė didelio ryškumo LED šviestukus, kurių gamybai nereikia sudėtingų technologinių procesų.

REKLAMA

Iš organometalinio perovskito halogenido jie pagamino puslaidininkį, kuriame elektros krūvius galima izoliuoti labai ploname medžiagos sluoksnyje, todėl sukuriamos geros sąlygos efektyviai šviesos emisijai.

Perovskito diodai buvo pagaminti naudojant paprastą technologiją, kurioje perovskito tirpalas buvo liejamas ant specialaus pagrindo - substrato. Šiam procesui nereikia aukštos temperatūros ar vakuumo bei sudėtingų gryninimo procedūrų, todėl tokių šviesos diodų gamyba pramoniniu mastu butų labai pigi.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai dabar ieško būtų padidinti LED diodų efektyvumą, kad juos būtų galima panaudoti ir diodiniuose lazeriuose. Tokie diodai taip pat gali būti naudojami ir lanksčių spalvotų ekranų gamybai.

Pirmieji komerciniai perovskito LED diodai gali pasirodyti maždaug po penkių metus, teigia mokslininkai.

Šio darbo rezultatai skelbiami žurnale „Nature Nanotechnology".

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų