• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką tik pirmą kartą pagimdžiusios moterys, kurios galvoja, kad būtinai turės būti puikios motinos, labiausiai rizikuoja susirgti pogimdymine depresija.

REKLAMA
REKLAMA

Naujojo tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažniausiai pogimdymine depresija suserga tam tikras tipas perfekcionisčių, kurios jaučia, kad kiti tikisi jas būsiant tobulas.

REKLAMA

Kaip rašo tyrimą pristatantis portalas „Live Science“, mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kaip perfekcionizmas paveikia moterų galimybes prisitaikyti prie gyvenimo po gimdymo. Tyrimo metu 100-ui moterų iš Toronto (Kanada) buvo išdalintos anketos su klausimais apie perfekciozimo tipus bei depresiją.

REKLAMA
REKLAMA

Stipriausias ryšys tarp perfekcionizmo bei pogimdyminės depresijos nustatytas toms motinoms, kurios su perfekcionizmu kovojo apsimesdamos, kad tai nėra problema.

Kaip teigia tyrimui vadovavęs psichologijos profesorius Gordonas Flettas iš Yorko universiteto Kanadoje, yra tokių pirmą kartą pagimdžiusių motinų, kurios – nors ir jaučiasi prastai – sugeba labai gerai apsimesti, kad viskas puiku ir net tobula. Dėl to artimiesiems ypač sunku pastebėti, kad moterys kenčia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak mokslininko, kuo greičiau mitas apie „tobulus tėvus“ bus išsklaidytas, tuo geriau taps patiems tėvams.

„Aš manau, kad naujiems tėvams ir motinoms reikia suprasti, kad jie neturi pakankamai daug patirties, ir kad nereikia būti tobuliems, kad neriekia būti absoliučiai geriausiais tėvais pasaulyje. Reikia įsijausti į tėvų vaidmenį, stengtis būti gerais tėvais ir to, ką galite, užtenka“, – sakė G. Flettas.

REKLAMA

Psichologai teigia, kad problemą, net jei ji gerai užmaskuota, vis dėlto galima pastebėti: sergantieji daug ką pagerina dirbtinai, per daug dažnai teigia, kad nėra jokių problemų.

Pasak mokslininko, kuris savo tyrimą šią vasarą pristatė Psichologijos mokslo asociacijos suvažiavime Bostone (JAV), situaciją galima taisyti, jei motinos apie problemas kalbės „realistiškais“ terminais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų