Jei tikėtume daugybe mokslinės fantastikos leidinių ir Holivudo kino filmais apie žmonijos ateitį, tam, kad mašinos galėtų sukilti, joms reikalingas reprodukcijos mechanizmas, t.y. kad vienas robotas galėtų gaminti kitą.
Žinoma, panaši technologija gali būti naudojama ne tik piktiems kėslams įgyvendinti, todėl kompanija „iRobot“ ryžosi pateikti paraišką tokiam mechanizmui užpatentuoti.
Patentinė paraiška pavadinta „Robotų gamintojas“, ši technologija leidžia robotams autonominiu režimu gaminti platų produkcijos spektrą. Tai būtų pilnas gamybinis ciklas, įskaitant objektų kūrimą, jų tiesioginę gamybą pasitelkiant 3D spausdintuvus bei vėlesnį konstrukcijos surinkimą iš atskirų detalių. Įdomu tai, jog visi tie procesai vykdomi visiškai autonominiu režimu, be kokio nors žmogaus įsikišimo. Taigi, ateityje tokia technologija leis robotams lengvai pasigaminti į save panašius, t.y. tokius pačius robotus, kaip ir jie.
Aišku, dabar vargu ar verta dramatizuoti minėtą „iRobot“ patentinę paraišką – tai ne literatūra, kino filmas ar filosofija, tai technologija, kuri susijusi išskirtinai su gamybine sfera. Ir kol šiuolaikinių robotų intelektas išliks primityvus, žmonijai nerimauti nėra dėl ko. Antra vertus, daugiau proto įgavę robotai ateityje privalės turėti tikrai rimtą priežastį nekęsti žmonių, kad autonominė gamyba pavirstų tikru pavoju Žemės gyventojams, kaip kad matėme, pavyzdžiui, Holivudo filme „Terminatorius“ ir kt.