• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų dažnai nepakanka įkrauti kartą per dieną, aktyviam vartotojui tenka ieškotis įkrovimo šaltinio nesibaigus dienai. Iš pirmo žvilgsnio tai visiškai paprastas ir saugus veiksmas, tačiau iš tikrųjų ne viskas taip paprasta, sakoma bendrovės „Kaspersky Lab“ pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia išmanųjį gali pavogti, o kartu ir asmeninius vartotojo duomenis. Namuose arba biure tai mažai įmanoma, bet viešosiose vietose pasitraukti nuo įkraunamo išmaniojo gali būti rizikinga. Palikę savo įrenginį be priežiūros kavinėje ar oro uoste, kavinėje ant stalo ar automobilyje rizikuojate jį prarasti. Todėl geriau nutraukti krovimą ir prisijungti vėliau, nei bandyti susigrąžinti pavogtą išmanųjį, pataria bendrovės ekspertai.

REKLAMA

Antra, įkraunant išmanųjį nuo kompiuterio galima susidurti su išmaniojo telefono failų persiuntimo grėsme. Tai ypač nemalonu, jei išmaniajame saugomi konfidencialūs duomenys, pavyzdžiui, nuotraukos. Paprastas ir gana efektyvus būdas išvengti šių problemų – prieš krovimą visiškai išjungti išmanųjį telefoną ir neįjungti tol, kol jis bus visiškai įkrautas. Tokiu atveju įjungus telefoną paleidžiamas tik baterijos įkrovimas ir ekrano uždanga – nieko daugiau.

REKLAMA
REKLAMA

Didelė išmaniųjų telefonų dalis įkraunama nuo bet kurios įkrovimo įrangos su tinkamu kištuku, tačiau toks įkrovimas dažnai būna ne pats optimaliausias, pavyzdžiui, kraunama per ilgai arba per trumpai. Dėl to baterija gali būti ne visiškai įkrauta, ji gali perkaisti, išmanusis išsijungti arba persikrauti, dėl perkrovimo gali iš dalies išnykti duomenys, o išmanusis nefunkcionuoti. Saugiausia telefoną įkrauti pasitelkiant originalųjį įkrovimo įrenginį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaspersky Lab“ ekspertai apibendrina pagrindines saugaus išmaniojo telefono įkrovimo taisykles:

Išjunkite įkraunamą išmanųjį telefoną.

Pirmąsias 20 įkrovimo minučių paimkite įrenginį kas 5 minutes. Jei jis neįprastai įkaitęs, nedelsiant išjunkite kroviklį. Turėkite omenyje, kad įkraunami išmanieji telefonai gali įkaisti. Svarbiausia atskirti normalų įkaitinimą nuo perkaitimo dėl netinkamo įkrovimo šaltinio.

REKLAMA

Jei neįmanoma išjungti įkraunamo išmaniojo telefono, imkitės visų įmanomų priemonių, kad nebūtų pavogti jūsų asmeniniai duomenys.

Jei aktyviai naudojatės įkraunamu išmaniuoju telefonu, pavyzdžiui, naudojate GPS arba žiūrite vaizdo įrašus, kontroliuokite įrenginio įkaitinimą ir sekite baterijos indikatorių – kartais šiuolaikiniai modeliai suvartoja daugiau energijos, nei įkraunama, todėl išmanusis ne įkraunamas, o atvirkščiai – išsikrauna. Tokiu atveju gali tekti ieškoti galingesnio krovimo įrenginio, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų