Situacija yra pažįstama daugeliui. Atrodo, kad nieko baisaus nenutiko, o mes tiesiog nesusivaldome ir pradedame kelti balsą. Vėliau suvokiame, kad taip gali būti ir dėl to, kad esame alkani. Bet kodėl taip yra?
Psichologai pasakytų, kad visi žmonės yra šiek tiek pikti. Mus nuolat kas nors erzina, tačiau sąmoningai galime atskirti smulkmenas nuo to, kas iš tiesų svarbu. Tai yra, mes sugebame matyti platesnį paveikslą - kas, kad iš rankų iškrito ir sudužo kavos puodelis - nereikės daug laiko užsiplikyti naują. Tačiau tam, kad taip savo kontroliuotume, reikia energijos, kurią mūsų kūnas gauna iš gliukozės.
Šis maistas gali būti pavojingas!
(9 nuotr.) Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Šie produktai gali sukelti vėžį (nuotr. 123rf.com)
Gliukozę žmogaus kūnas pasigamina iš angliavandenių. Ji yra reikalinga mūsų energijai, tačiau dalis jos paliekama atsargoms kaip riebalai ar glikogenas. Tai, žinoma, yra gerai, nes padeda mums išgyventi laiką, kuomet maisto trūksta. Tačiau šios atsargos nėra lengvai pasiekiamos. Kuomet žmogus yra alkanas, krenta jo gliukozės kraujyje lygis ir smegenys pristabdo serotonino gamybą.
Maistas, padedantis esant vidurių užkietėjimui
(18 nuotr.) Citrusiniai vaisiai turi flavanolį, vadinamą naringeninu, kuris, pasak Kinijos mokslininkų, gali suveikti kaip vidurius paleidžianti priemonė. (nuotr. Fotolia.com)
Kaip ir daugelis išvardintų maistų, riešutuose yra labai daug skaidulinių medžiagų. Pasak tinklapio Everyday Health, geriausi riešutai yra žemės, graikiški ir braziliški. (nuotr. Fotolia.com)
Ekspertai sako, kad kava stimuliuoja raumenų susitraukimą gaubtinėje žarnoje, o tai padeda nueiti į tualetą. (nuotr. Fotolia.com)
Visi džiovinti vaidiai padeda atlaisvinti vidurius, tad gali rinktis iš datulių, figų, džiovintų slyvų, razinų ir dar daugiau. (nuotr. Fotolia.com)
Kriaušės, obuoliai ir slyvos ant savo žievelės turi labai daug skaidulinių medžiagų, todėl geriausia juos valgyti žalius. Kriaušės turi daug vitaminų, antioksidantų ir vandens, kas tau gali tikrai padėti su vidurių užkietėjimu. (nuotr. Fotolia.com)
Brokolis yra įspūdingas skaidulinių medžiagų šaltinis. Jis turi mažai kalorijų, bet yra labai maistingas. (nuotr. Fotolia.com)
Kiviuose gausu skaidulų ir juose mažai cukraus, tad kiviai nepaskatins dujų kaupimosi jūsų skrandyje. (nuotr. Fotolia.com)
Atvėsintos bulvės turi daug skaidulų ir taip vadinamo “atsparaus krakmolo”. Visa tai padeda virškinimui ir gerųjų bakterijų augimui. (nuotr. Fotolia.com)
Avižiniai dribsniai ne tik yra skanus maistas. Jie taip pat yra prikišmti tirpiomis ir netirpiomis skaidulomis, kurios palengvins vidurių užkietėjimą. (nuotr. Fotolia.com)
Pilno grūdo duonoje yra gausu skaidulų, tad ji padeda išjudinti žarnynuose esančius dalykus. (nuotr. Fotolia.com)
Lęšiai, kuriuose gausu skaidulų ir jie turi panašias savybes kaip ir pupelės, puikiai tinka išjudinti reikalus tavo žarnose. (nuotr. Fotolia.com)
Kadangi arbūze yra 92 proc. vandens, jis puikiai tinka atlaisvinti vidurius. (nuotr. Fotolia.com)
Saldžiam vidurių užkietėjimo gydymui suvalgyk aviečių, juodųjų serbentų ir braškių. (nuotr. Fotolia.com)
Popkornai taip pat turi daug skaidulinių medžiagų, kas gali daug kam būti naujiena, o tai padeda mums išsitušinti. (nuotr. Fotolia.com)
Migdolai puikiai padeda esant vidurių užkietėjimui, tačiau, kaip ir kitus riešutus, juos reikia valgyti mažais kiekiais. (nuotr. Fotolia.com)
Dauguma jogurtų turi aktyvias bakterijų kultūras arba probiotikus, kurie tavo žarnyną pripildo gerosiomis bakterijomis. (nuotr. Fotolia.com)
Špinatuose gausi skaidulinių medžiagų ir magnio, kuris padeda esant vidurių užkietėjimui. (nuotr. Fotolia.com)
Pupelėse yra atsparaus krakmolo, pluoštinio tipo krakmolo, kuris padeda pagerinti tranzitinį laiką gaubtinėje žarnoje, veikia kaip vidurių laisvinamasis ir padeda subalansuoti bakterijas tavo žarnyne. (nuotr. Fotolia.com)
Serotoninas dažnai vadinamas laimės hormonu - jis padeda mums jaustis gerai. Kai jo trūksta, mums sunku susikaupti, jaučiamės nelaimingi ir, aišku, viskas erzina. Mums trūksta energijos save kontroliuoti, o ir laimės hormono lygis yra mažesnis nei įprasta. Tuo metu nukritęs kavos puodelis atrodo kaip didelė nelaimė, nes mums sunku susivokti, kad puodelių spintelėje yra dar tikrai ne vienas, o ir laiko užsiplikyti dar vieną tikrai turime.
Evoliucinės biologijos specialistai tai aiškina ir kaip signalą, jog reikia kuo greičiau pasirūpinti maistu. Kylantis pyktis gamtoje gali tapti motyvacija medžioti ar gintis. Tačiau mūsų socialiame pasaulyje viskas vyksta kitaip - tiesiog reikia nusiraminti ir užkąsti. Mokslininkai teigia, kad net ir šaukštelis cukraus ar koks nors saldintas gėrimas gali padėti, jei aplink nėra maisto.
Taigi, kai kitą kartą pradėsite jaustis alkani, pasistenkite suvokti, kad tai turės įtakos ir jūsų elgesiui. Visgi, nepamirškite ir to, kad jūs vis tiek esate atsakingas už savo veiksmus, todėl pasistenkite išvengti situacijų, dėl kurių po sočių pietų vėliau teks atsiprašinėti.
REKLAMA