Britų mokslininkai identifikavo molekulę, sukeliančią skausmą po ilgo odos veikimo ultravioletiniais spinduliais, pranešė „Telegraph.co.uk".
Šis atradimas pirmą kartą atskleidė, kodėl saulėje įdegusi oda būna tokia jautri, sakoma pranešime. Londono imperiškojo koledžo mokslininkų teigimu, atradimas gali atverti kelią naujiems skausmą malšinantiems vaistams, kurie padėtų nuo artrito ir visos eilės kitų chroniškų ligų kenčiantiems žmonėms.
Tyrėjai pasitelkė sveikus savanorius ir nedidelius jų odos plotus švitino ultravioletiniais spinduliais, taip imituodami įdegimą saulėje. Ištyrus pernelyg įdegusios odos pavyzdžius mokslininkai nustatė, kad juose buvo didelė baltymo CXCL5, kuris į pažeistus audinius pradeda siųsti imuninės sistemos ląsteles, taip sukeldamas odos skausmą, koncentracija, sakoma pranešime.
Tolimesni tyrimai su laboratorinėmis žiurkėmis atskleidė, kad minėtosios molekulės antikūnis gali sumažinti skausmą, kylantį dėl perteklinės UV spinduliuotės.
Londono imperiškojo koledžo profesoriaus Steve'o McMahono teigimu, tyrimo autoriai tikisi, kad jo rezultatai leis geriau suprasti skausmo veikimo mechanizmą uždeginių procesų, tarp jų artritų ir cistitų, atvejais. Pasak jo, tai gali atverti kelią naujo tipo nuskausminamiesiems, tinkamiems nuo chroniškų skausmų kenčiantiems žmonėms.