Istorija prasidėjo, kuomet viena moteris iš Sietlo apsilankė pas medikus su neaiškia sinusų infekcija. Jai pasiūlė skalauti nosies ertmę tirpalu, tačiau vietoje to moteris naudojo paprastą vandentiekio vandenį, kurį tiesiog filtravo paprastu buitiniu filtru.
Praėjus metams moteriai pasireiškė neįprasti simptomai: keisti bėrimai nosies zonoje, galvos svaigimas ir skausmo priepuoliai. Po dar vieno priepuolio ir orientacijos sutrikimo gydytojai nusprendė ištirti moters smegenis.
Kompiuterinė tomografija parodė, kad ji turėjo 1,5 centimetro auglį užpakalinėje kaukolės dalyje. Tai yra gana paplitusi smegenų vėžio forma, todėl jie nusprendė skubiai operuoti pacientę.
Operacijos metu pjaunant auglį buvo pastebėta, kad jis atrodo tiesiog kaip mirusios smegenų ląstelės. Gydytojas po operacijos pastebėjo, kad „mačiau, jog dalis jos smegenų pavirto į „kruviną košę“. Po operacijos moteris buvo paleista namo, tačiau ten jai pasidarė tik blogiau.
Tuomet paaiškėjo, kad jos smegenys buvo užkrėstos ameba Balamuthia mandrillaris, dėl kurios dauginimosi augo ir auglys. Šie vienaląsčiai yra sutinkami viso pasaulio vandentiekio sistemose, o pirmą sykį aptikti buvo tik 1986-aisiais (oficialiai įregistruoti kaip amebų rūšis dar vėliau, 1993 metais). Medikai mano, kad moteris šia ameba užsikrėtė plaudama nosį vandeniu iš krano.
JAV susirgimų kontrolės ir profilaktikos centro duomenimis, visame pasaulyje buvo užfiksuota vos 200 užsikrėtimo šia ameba atvejų, iš jų 70 - JAV. Žmogui su stipria imunine sistema užsikrėsti šiuo vienaląsčiu faktiškai neįmanoma. Tačiau tie, kas užsikrečia beveik garantuotai neilgai trukus miršta - net 90 proc. atvejų baigėsi greita mirtimi. Pacientė iš Sietlo mirė netrukus po operacijos.