• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neturtingi žmonės JAV laikosi tradicinių santuokos ir skyrybų vertybių, skirtingai nei žmonės su vidutinėmis ir didesnėmis pajamomis.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo išvados yra pagrįstos didelės apklausos apie santuoką, santykius ir vertybes duomenimis. JAV vyriausybės politika remiasi prielaida, kad mažas pajamas gaunančių žmonių požiūris į santuoką yra netradicinis. Tačiau skirtingas pajamas turinčiose grupėse požiūriai į santuoką ir skyrybas dramatiškai nesiskiria. Vis dėlto, jei nuomonės nesutampa, jos išsiskiria į visiškai priešingą pusę nei dažniausiai manoma. Jungtinės Amerikos Valstijos sėkmingai skiria pinigus žmonių švietimui apie santuokos ir šeimos vertę.

REKLAMA

Atliktame tyrime dalyvavo 6,012 žmonių, iš kurių 29,4 proc. gauna mažas pajamas, 26 proc. – vidutines ir 34,7 proc. – dideles pajamas. Mažesnes pajamas gaunantys žmonės tradiciškiau žiūrėjo į toliau pateikiamus teiginius, nei žmonės su didesnėmis pajamomis: „Skyrybos – protingas sprendimas nelaimingai santuokai.“ „Kai šeimoje yra vaikų, tėvai turėtų būti susituokę net jei jie nebemyli vienas kito.“ „Šeimai geriau, jei vyras uždirba pinigus pragyvenimui, o moteris rūpinasi gerbūviu.“ „Vyras ir žmona turėtų būti tos pačios rasės ir etninės grupės.“ Vertybės tarp visų grupių buvo vienodai įvertintos šiuose teiginiuose: „Laiminga, sveika santuoka yra vienas iš svarbiausių dalykų gyvenime“. „Vaikai daugiau pasiekia, kai tėvai susituokę“. „Žmonės, kurie turi vaikų kartu, turėtų būti susituokę.“

REKLAMA
REKLAMA

Žemesnes pajamas gaunantys žmonės yra tradiciškesnio požiūrio į skyrybas ir mažiau tikėtina, jog jie mato skyrybas kaip protingiausią sprendimą nelaimingos santuokos atveju. Pastarosios išvados kelia akivaizdų klausimą: jei neturtingieji linkę tradiciškai vertinti santuoką ir skyrybas, tuomet kodėl jų santuokų rodikliai yra žemesni, o nesantuokiniai vaikai yra dažnesnis reiškinys nei tų, kurie turi daugiau pinigų? Atsakymas – paprastas: vertybės nelemia žmonių elgesio. Dauguma žmonių nemano, jog melas yra labai teigiamas dalykas, nepaisant to, didelis kiekis žmonių vis dėlto meluoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kyla dar vienas klausimas: kodėl mažesnes pajamas gaunančios moterys atidėlioja santuoką, bet ne vaikų gimimo planavimą? Jos tiesiog nenori išsiskirti. Moterų nuomone, jei jos ištekėtų už savo dabartinio partnerio, tikėtina, jog išsiskirtų; o tos poros, kurios turi finansinių sunkumų, išgyvena ir vedybinę krizę. Daugelis neturtingųjų moterų neturi sėkmingos santuokos modelio. Tuomet kodėl žemesnes pajamas gaunančios moterys trokšta turėti vaikų daug anksčiau, nei trokšta ištekėti? Jos rūpinasi santuoka iki tokio lygio, jog nenori ar net bijo suklysti. Neturtingųjų bendruomenėse motinystė ir santuoka yra du skirtingi dalykai. Mergaitės, kurios mano, kad gali kažką pasiekti gyvenime, nepastoja. Mergaitės, kurios mano neturinčios ar nežinančios kur eiti, mažiau rūpinasi apsauga sekso metu.

Skirtingai nei dideles pajamas gaunančios poros, neturtingieji neturi problemų bendravimo, sekso srityje, tėvų pasiskirstymo rolėmis ar namų ruošos darbuose. Šeimos statuso arba ilgalaikių santykių išlaikymas priklauso nuo to kaip kiekvienas pajėgus susitvarkyti su kasdieninėmis gyvenimo užduotimis. Kai kuriems žmonėms, šios užduotys yra didesnis iššūkis, nes jie su tuo kovoja. Žemesnes pajamas gaunantieji yra daugiau praktiški ir realistiški požiūryje į santuoką. Bendravimas ir emocinis ryšys yra toks pats tarp visų klasių. Svarbiausias dalykas – santykių ugdymas. Neturtingieji galvoja kaip išspręsti konkrečias, praktines problemas, kaip sudurti galą su galu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų