Bendrovė IBM paskelbė apie savo ir penkių JAV universitetų pradedamą vykdyti projektą, kuriuo bus kuriamos kompaktiškos, energiją taupančios kompiuterinės sistemos, gebėsiančios imituoti žmogaus smegenų veiklą – jutimus, suvokimą, veiksmus, sąveikas ir atpažinimą.
IBM jau pademonstravo sukurtų kompiuterinių algoritmų veikimą, imituojantį mažo žinduolio smegenis, teigiama bendrovės pranešime.
Ekspertai teigia, kad skaitmeninių duomenų kiekis auga sunkiai suvokiamais tempais – apie 60 proc. per metus. Nauja informacija suteikia verslui neribotas galimybes, tačiau taip pat pastebima, kad neturint tobulesnių būdų duomenims kaupti, atrinkti ir analizuoti, informacijos gausos privalumais vis sunkiau pasinaudoti.
Kuriamos naujausios kompiuterinės sistemos gebės akimirksniu lyginti ir analizuoti milžiniškus duomenų kiekius iš daugybės šaltinių. Tokiu būdu begalės duomenų virsmas naudinga informacija taps greitas ir paprastas, o tai paspartins daugelio organizacijų darbą.
Pavyzdžiui, bankų analitikai dažnai susiduria su gausybe greitai besikeičiančių finansinių rodiklių. Tam, kad kasdien ant stalo turėtų naujausią, su duomenimis nuolat turi dirbti bent keliolika ar keliasdešimt žmonių. IBM kuriamos sistemos finansinėms organizacijoms leis sutaupyti daug lėšų ir priimti sprendimus atsižvelgiant į galybę faktorių. Smegenų principu veikiantis kompiuteris gebės tokius duomenis atrinkti, įvertinti ir pateikti paruoštą informaciją skubiam sprendimų priėmimui.
Pasak IBM mokslininkų, smegenis sudaro milijardai neuronų, sujungtų internetą primenančio tinklo, todėl šio projekto tikslas – mechanizuoti protinius procesus. Kūrėjai pirmiausia nuodugniai ištirs smegenų veiklą, o vėliau procesus perkeldami į kompiuterines sistemas sieks „sukurti protą“, sakoma pranešime.