Šią savaitę Tokijuje vykstančioje parodoje CEATEC pristatomi ne tik naujausi įrenginiai, bet ir neįprasčiausios technikos vizijos.
Į pastarąją kategoriją patenka kompanijos KDDI mobiliojo telefono prototipas, kurio galutinė versija, gamintojo teigimu, leis vartotojui „matyti kiaurai sienas“.
Mokslinių tyrimų laboratorijos ir Tokijo universiteto mokslininkų sukurta programinė įranga kol kas yra tik prototipo stadijoje. Jos paskirtis - leisti mobiliajam telefonui išmatuoti savo aplinką, įskaitant tai, kas yra, sakykime, už kitos namo sienos. Šiam tikslui gamintojas naudos įvairių tipų sensorių kombinaciją.
Trys akselerometrai, trys geomagnetiniai sensoriai bei GPS įmtuvas bus naudojami tiksliai telefono buvimo vietai ir jo krypčiai nustatyti.
Gauti aplinkos „zondavimo“ duomenys bus perduodami į „OpenGL“ pagrindu veikiančią posistemę, kuri aplinką vaizduos tiesiog telefono ekrane ir, tikėtina, realiu laiku.
Telefonas taip pat turi patobulintą vartotojo sunaudojamų kalorijų skaičiuoklę, galinčią nustatyti, ar telefono savininkas eina pėsčiomis, bėga, ar sėdi automobilyje, ir kiek tuo metu sudegina energijos.
Sprendžiant pagal informacijos nuotrupas, tokiam žinių surinkimui telefonas naudos netgi integruotą mikrofoną, tačiau ką konkrečiai šis komponentas matuos, dar lieka neaišku.