Jungtinių Valstijų kosmoso administracija mokykloms ir universitetams siūlo astronautų valgiaraštį ir karščiui atsparias plyteles, kurios buvo naudojamos kosminiuose daugkartinio naudojimo erdvėlaiviuose. Komplektas kainuoja vos šiek tiek daugiau, nei 20 dolerių, teigia NASA atstovai.
„Mažo svorio plytelės apsaugodavo erdvėlaivius nuo didelių temperatūrų, kai erdvėlaivis pakartotinai įeidavo į Žemės atmosferą,“ – teigiama NASA pranešime.
„Maistui, kuris buvo paruoštas ir apdorotas iš anksto, šaldymo nereikia, todėl gali būti valgomas iš karto ar paruošiamas valgymui labai greitai užpilant vandens ar pašildant.“
Dėl to, kad šie daiktai yra vyriausybės nuosavybė, vieno „plytelių mokytojams“ siuntinio kaina siekia 23,40 dolerio, o „kosminio maisto“ siuntimo kaina siekia 28,03 dolerio.
Kiekvienas erdvėlaivis turėdavo apie 21000 lengvasvorių šilumos skydų, kurie padėdavo apsaugoti erdvėlaivį nuo temperatūros, siekdavusios 1650 ° C.
Kaip šio pasiūlymo dalį, NASA internete paskelbė tris skirtingam amžiui pritaikytus mokymo planus vaikams nuo 7 iki 18 metų, bet nei viename iš šių planų nepaminėta 2003-ųjų erdvėlaivio „Columbia“ tragedija.
„Columbia“ subyrėjo grįždamas į žemę. Nelaimės metu žuvo visi septyni erdvėlaivyje buvę astronautai. Vėliau inžinieriai nustatė, kad nelaimės priežastimi galėjo būti pažeistas terminės izoliacijos skydas.
NASA atsidūrė nežinomybėje dėl ateityje planuotų žmogaus pilotuojamų skrydžių, o JAV įstatymų leidėjai pagrasino apkarpyti biudžetą kitiems brangiems ir rizikingiems projektams, tokiems kaip multi milijardinės vertės Džeimso Webo kosminis teleskopas. Tris dešimtmečius trukusi daugkartinio naudojimo erdvėlaivių programa baigėsi liepą.
Dabar Rusija yra vienintelė, galinti nuskraidinti žmones į Tarptautinę kosminę stotį iki tol, kol JAV, privačių investuotojų lėšomis, sukurs naują alternatyvą kosminiams erdvėlaiviams.