Kaip parodė „Kaspersky Lab“ ir bendrovės „B2B International“ atliktas tyrimas, interneto vartotojos moterys mažiau rūpinasi dėl internetinių grėsmių ir apsaugos nuo jų nei vyrai. O kibernetiniai nusikaltėliai vienodai domisi vartotojų duomenimis ir pinigais nepriklausomai nuo jų lyties.
Kas ketvirtas apklaustas vyras (27 proc.) Europoje sutinka, kad gali tapti kibernetinio nusikaltimo auka, tik 18 proc. Europos moterų tiki tokia tikimybe. Remiantis apklausa, moterys apskritai mažiau nei vyrai žino apie kibernetines grėsmes. Pavyzdžiui, Europoje apie programas išviliotojas nežino 26 proc. vyrų ir 39 proc. moterų. Apie mobiliąją programinę įrangą – 21 proc. vyrų ir 34 proc. moterų ir pan.
Turėdamos šiek tiek mažiau žinių apie joms gresiančius pavojus moterys taip pat dažniau atsainiai žiūri į apsaugą nuo kibernetinių grėsmių. Leisdamos kitiems žmonėms (pavyzdžiui, vaikams, draugams arba kolegoms) naudotis savo pagrindiniu įrenginiu, 32 proc. Europos moterų nieko nedaro, kad apsaugotų savo duomenis, kadangi „nemato rizikos“. Taip elgėsi tik 28 proc. vyrų. Savo įrenginių apsaugos sprendimais neapsaugo 9 proc. europiečių vyrų ir 12 proc. moterų. Šiuos atsakymus palyginus su informacija apie kibernetines grėsmes, kurias per metus patyrė apklausti interneto vartotojai, paaiškės, kad su kenkėjiška programine įranga Europoje dažniau susiduria vyrai (37 proc. vyrų ir 21 proc. moterų), taip pat vyrai dažniau praranda pinigus dėl kibernetinių atakų (17 proc. vyrų ir 14 proc. moterų). Įdomu, kad vyrai dažniau perka specialių programų, leidžiančių išvalyti sistemą arba ją apsaugoti, tuo tarpu moterys dažniau kreipiasi pagalbos į IT specialistus.
Tačiau yra grėsmių, su kuriomis dažniau susiduria vyrai, pavyzdžiui, su kibernetinėmis atakomis, nukreiptomis vogti finansinius duomenis, Europoje per metus susidūrė 54 proc. vyrų ir 49 proc. moterų. Tai gali būti susiję su tuo, kad, skirtingai nei kitos grėsmės, finansinių transakcijų saugumas labiau rūpi dailiosios lyties respondentėms. Galima internetine vagyste iš banko sąskaitų rūpinasi 59 proc. vyrų ir 64 proc. moterų, o pažeidžiamumus atsiskaitant internete jaučia 46 proc. vyrų ir 51 proc. moterų. Be to, Europos respondentės šiek tiek labiau rūpinasi tuo, kad jas gali sekti pro vaizdo kamerą (44 proc. moterų ir 39 proc. vyrų).
„Realiame pasaulyje galite ramiai vaikščioti gatve, bet visada prisimenate, kad neatsakingas požiūris į savo vertingus daiktus didina šansus patraukti vagių dėmesį. Su nusikalstama veikla internete taip pat: ne visi vartotojai rizikuoja prarasti vertingus duomenis arba patirti finansinę vagystę internete, tačiau saugaus elgesio taisyklės padeda sumažinti tokią galimybę“, – pataria Elena Kharchenko, „Kaspersky Lab“ vartotojų produktų valdymo vadovė.