Peru Chumbivicos provincijoje įsikūrusi Lluto bendruomenė patyrė tikrą siaubą - čia tiesiogine prasme ėmė vertis žemė. Per trumpą laiką atsiverė dešimtys plyšių ir nėra aišku, kiek ir kada jų dar reiktų tikėtis.
lyšiai vienas po kito atsiveria ir pasiglemžia namus. Labai daug stulbinančio grožio namų jau nebėra, įvairios struktūros ir laukai suniokoti, o civiliai bejėgiai prieš tokią anomaliją. Pranešama, kad iš šios provincijos jau evakuota apie 60 šeimų. Jeigu žemė toliau taip atsivers, kaimą turės palikti dar daugiau žmonių. Kaime likę vyrai ir moterys šiuo metu gyvena ypatingo pavojaus sąlygomis, nuolat stebi situaciją, nes neaišku ar plyšiai žemėje apims vis platesnes teritorijas, ar įvykiai bus dar blogesni. Kalbama, kad plyšiai žemėja ir seisminis aktyvumas prasidėjo dar 2012 metais.
Juda ir Afrika
Be to, gali būti, kad ateityje Afrikos žemynų bus du. Kenijoje atsivėrė gilus, daugiau nei kilometro ilgio plyšys. Mokslininkai jau dalijasi pirmomis prognozėmis, kada Afrika bus padalyta į dvi dalis.
15 metrų gylio ir 20 metrų pločio plyšys atsivėrė Kenijoje. Šis mažiausiai kilometrą besitęsiantis vaizdas vietiniams sukėlė ir nuostabą, ir išgąstį. Vieni svarsto, kad galbūt pragaras veriasi, antri aiškina, kad skyla pats Afrikos žemynas. Būtent tai patvirtina ir mokslininkai, kuriems šis faktas žinomas jau seniai.
Jų tyrimus lydi hipotezė, kad rytinėje Afrikos žemyno dalyje Žemės plutą iš apačios graužia ir lydo karštasis mantijos laukas. Tiesa, šis procesas vyksta itin lėtai. Jis prasidėjo prieš maždaug 25 milijonus metų, o maždaug 3000 km besitęsiantys plyšiai kasmet pagilėja vos keliais milimetrais.
Tad galutinio Afrikos žemyno skilimo neišvysime nei mes, nei mūsų anūkų anūkai – jo galima tikėtis tik po milijonų metų. Ekspertai sako, kad plyšys tapo gerai matomas tik dėl to, jog jį nuplovė smarkios liūtys, o ne dėl to, kad staiga žemyno skilimo procesas įgavo pagreitį.