Per artimiausius kelis dešimtmečius dabartinę civilizaciją dėl didėjančio ekonominio nestabilumo ir augančio gamtinių išteklių poreikio ištiks kolapsas, remdamasis NASA finansuojamo tyrimo rezultatais pranešė britų dienraštis „The Independent“.
Tyrimo autoriai modeliavo įvairius šiuolaikinės civilizacijos ekonominės raidos teorinius modelius ir nagrinėjo veiksnius, kurie gali lemti civilizacijos žlugimą, tarp jų - gyventojų skaičiaus didėjimą ir klimato pokyčius, sakoma pranešime.
Mokslininkai nustatė, kad tais atvejais, kai šie veiksniai laiko požiūriu sutampa, jie gali sukelti globalinę katastrofą, kurios priežastis - gamtinių išteklių trūkumas ir visuomenės sluoksnių pasidalijimas į „elitą“ ir „mases“.
Tačiau tyrimo išvadose pabrėžiama, kad net ir pats blogiausias civilizacijos žlugimo scenarijus nėra neišvengiamas. „Kolapso galima išvengti, ir visuomenėje gali būti pasiekta lygsvara, jei gamtinių išteklių eikvojimo greitis bus sumažintas iki priimtino lygio, ir jie bus paskirstyti protingai ir teisingai“, - teigiama tyrimo išvadose.